Pirelli našlo v pneumatice kus skla a volá po opatřeních

Pirelli ve čtvrtek zveřejnilo závěry vyšetřování defektů ve Spa a upozornilo na extrémně zvýšený počet řezů. Problémy jsou také v Monze.

Zatímco v závodech před Spa a také v testech byl průměrný počet řezů v pneumatikách 1,2, ve Spa to bylo 63. Podle Pirelli je vyšší počet objevených řezů také v Monze.

„Máme velký kus skla z jedné z pneumatik, což samozřejmě není to, co chcete vidět,“ řekl Paul Hembery pro Autosport. „Během víkendu jsme zaznamenali snížení počtu řezů, jak je okruh čištěn. Ale v sobotu zde byla celá řada incidentů a v pneumatikách jsme našli úlomky.“

Pirelli a FIA k incidentům ve Spa: pneumatiky jsou v pořádku

Spousta trosek se dostala na trať v průběhu kvalifikace, kdy odpadl kryt motoru na voze Verstappena. Během víkendu se ale po okruhu prohání také další vozy – třeba GP2 a GP3.

Podle Pirelli je situace úplně jiná než to, na co byli zvyklí v posledních pěti letech. Dodavatel pneumatik proto volá po standardizaci čištění tratě.

Další článek: Mercedes si oddychl, už ví, kde byl problém u Rosbergova motoru

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.