Pirelli nasadí v Barceloně tvrdé pneumatiky s delší životností

V Grand Prix Španělska se dočká závodního debutu upravená verze tvrdé směsi pneumatik, která má zajistit delší výdrž a zajímavější strategie.
Pirelli nasadí v Barceloně tvrdé pneumatiky s delší životností

Pirelli již před časem avizovalo, že prodlouží životnost tvrdé směsi, protože je příliš podobná té měkké, což zmenšuje variace v závodních strategiích jezdců. Vylepšenou tvrdou pneumatiku testovaly týmy už v trénincích před GP Turecka, následně si ji Pirelli ověřilo v soukromém testu v Barceloně s vozem Toyota TF109.

"Od začátku roku říkáme, že budeme nasazovat evoluce pneumatik, pokud dospějeme k závěru, že by to bylo prospěšné tomuto sportu," připomněl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "Barcelona je prvním případem, kdy to uděláme. Nová pneumatika, kterou jsme intenzivně testovali, má menší degradaci a opotřebení."

"Nepředstavuje obrovský skok ve srovnání s původní tvrdou pneumatikou, ale přináší větší rozdíl mezi měkkou a tvrdou pneumatikou, díky čemuž bude závod ještě zajímavější a týmy budou mít větší prostor pro kreativní strategie."

Okruh v Barceloně je na pneumatiky velmi náročný, a proto Pirelli očekává v závodě v průměru tři zastávky v boxech. Boxová ulička je v Montmelu mnohem delší než v Istanbulu, což by mělo týmy odradit od většího počtu pit stopů. Vedle tvrdé směsi budou mít piloti k dispozici měkkou, stejně jako ve všech dosavadních letošních Grand Prix.

Další článek: Mercedes chystá novinky, detaily ale nechce prozradit

2. dubna | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.