Pirelli nasadí do brazilského závodu novou měkkou směs

Jezdci formule 1 dostanou během posledního Grand Prix víkendu k dispozici nejen vývojové pneumatiky pro testování v trénincích, ale také novou měkkou směs pro závodění.
Pirelli nasadí do brazilského závodu novou měkkou směs

Pirelli využívá volné tréninky k testování experimentálních směsí, jinak tomu nebude ani v Interlagosu. Italové přivezou vývojovou verzi tvrdé směsi, na které v testech v Jerezu a Barceloně pracoval Lucas di Grassi s Toyotou TF109.

Pro závod přiveze Pirelli do Brazílie měkkou a střední směs, ovšem ta měkká je nová. Týmy ji testovaly v Abú Zabí v rámci testu mladých talentů a v pátek na Nürburgringu.

"Přípravy na rok 2012 jsou už v plném proudu, takže bude zajímavé si vyslechnout reakce jezdců na nové tvrdé a měkké pneumatiky, které vyzkoušíme v Brazílii," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "O měkké směsi jsme nasbírali hodně dat už v testu mladých jezdců, takže bude užitečné je srovnat se skutečnými závodními daty."

"Ale je důležité se nenechat příliš rozptýlit názvy pneumatik. Ta, které teď říkáme měkká, by mohla být příští rok střední, o tom celé testování je. Obecně vzato budou pneumatiky příští rok méně konzervativní, jelikož druhá polovina této sezóny ukázala, jak dobře týmy porozuměly našim produktům, což nám umožnilo poměrně agresivní alokace, jako například super měkkou a měkkou směs v Koreji."

Diskuze (1) Další článek: Button: Jezdci musí hleda
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00