Pirelli nasadí do brazilského závodu novou měkkou směs

Jezdci formule 1 dostanou během posledního Grand Prix víkendu k dispozici nejen vývojové pneumatiky pro testování v trénincích, ale také novou měkkou směs pro závodění.
Pirelli nasadí do brazilského závodu novou měkkou směs

Pirelli využívá volné tréninky k testování experimentálních směsí, jinak tomu nebude ani v Interlagosu. Italové přivezou vývojovou verzi tvrdé směsi, na které v testech v Jerezu a Barceloně pracoval Lucas di Grassi s Toyotou TF109.

Pro závod přiveze Pirelli do Brazílie měkkou a střední směs, ovšem ta měkká je nová. Týmy ji testovaly v Abú Zabí v rámci testu mladých talentů a v pátek na Nürburgringu.

"Přípravy na rok 2012 jsou už v plném proudu, takže bude zajímavé si vyslechnout reakce jezdců na nové tvrdé a měkké pneumatiky, které vyzkoušíme v Brazílii," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "O měkké směsi jsme nasbírali hodně dat už v testu mladých jezdců, takže bude užitečné je srovnat se skutečnými závodními daty."

"Ale je důležité se nenechat příliš rozptýlit názvy pneumatik. Ta, které teď říkáme měkká, by mohla být příští rok střední, o tom celé testování je. Obecně vzato budou pneumatiky příští rok méně konzervativní, jelikož druhá polovina této sezóny ukázala, jak dobře týmy porozuměly našim produktům, což nám umožnilo poměrně agresivní alokace, jako například super měkkou a měkkou směs v Koreji."

Další článek: Button: Jezdci musí hleda

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen