Pirelli nasadí do brazilského závodu novou měkkou směs

Jezdci formule 1 dostanou během posledního Grand Prix víkendu k dispozici nejen vývojové pneumatiky pro testování v trénincích, ale také novou měkkou směs pro závodění.
Pirelli nasadí do brazilského závodu novou měkkou směs

Pirelli využívá volné tréninky k testování experimentálních směsí, jinak tomu nebude ani v Interlagosu. Italové přivezou vývojovou verzi tvrdé směsi, na které v testech v Jerezu a Barceloně pracoval Lucas di Grassi s Toyotou TF109.

Pro závod přiveze Pirelli do Brazílie měkkou a střední směs, ovšem ta měkká je nová. Týmy ji testovaly v Abú Zabí v rámci testu mladých talentů a v pátek na Nürburgringu.

"Přípravy na rok 2012 jsou už v plném proudu, takže bude zajímavé si vyslechnout reakce jezdců na nové tvrdé a měkké pneumatiky, které vyzkoušíme v Brazílii," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "O měkké směsi jsme nasbírali hodně dat už v testu mladých jezdců, takže bude užitečné je srovnat se skutečnými závodními daty."

"Ale je důležité se nenechat příliš rozptýlit názvy pneumatik. Ta, které teď říkáme měkká, by mohla být příští rok střední, o tom celé testování je. Obecně vzato budou pneumatiky příští rok méně konzervativní, jelikož druhá polovina této sezóny ukázala, jak dobře týmy porozuměly našim produktům, což nám umožnilo poměrně agresivní alokace, jako například super měkkou a měkkou směs v Koreji."

Další článek: Button: Jezdci musí hleda

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10