Pirelli má znovu obavy ze sněhu během předsezónních testu

Zástupci Pirelli znovu vyjádřili své obavy z možného zimního počasí a sněhu, které by mohly ovlivnit předsezónní testy formule 1 v Barceloně.
Pirelli má znovu obavy ze sněhu během předsezónních testu

V posledních letech se předsezónní testy pravidelně konají ve Španělsku. V únoru a na začátku března přitom může týmy a jezdce F1 na testech přivítat stále zimní počasí a, jak tomu bylo v minulém roce, také sníh, který může testy přerušit.

Jednání o možném přesunu testu do Bahrajnu však selhala a na okruhu v Barceloně, který hostí také Velkou cenu Španělska, se tak budou konat předsezónní testy i letos. Výrobce pneumatik Pirelli proto detailně sleduje předpověď počasí.

„Do (začátku) ledna to (v Barceloně) vypadalo jako na jaře, teď je tu však mnohem chladněji a víme, co se stalo vloni,“ říká pro německou verzi portálu motorsport.com šéf oddělení motorsportu Pirelli Mario Isola.

„Máme určité obavy, protože tento rok začínáme o týden dříve než v roce 2018. Nikdy nevíte, na začátku února jsme měli skvělé počasí, ale někdy i nejsilnější zimu,“ připomíná.

Největší problém je přitom v tom, že kvůli chladnému počasí týmy nemohou testovat v podmínkách, jaké je čekají v průběhu většiny sezóny. Na takové teploty navíc nejsou ani pneumatiky navrhovány.

Pirelli přiveze na testy pět směsí pneumatik se třemi barvami

Pirelli přiveze na testy pět směsí pneumatik se třemi barvami

Menší náklady a možnost rychlejšího dovezení nových dílů z továren na testy v rámci Evropy jsou přitom pro týmy pádné argumenty k tomu, aby zůstaly testovat ve Španělsku i za cenu toho, že riskují horší počasí.

„Teploty se blíží k bodu mrazu, přes oběd je však obvykle příjemné teplo a jsem přesvědčen, že týmy budou využívat této příležitosti a věnovat se práci s pneumatikami,“ věří Isola.

„My potřebujeme reprezentativní počasí, pro týmy je ale výchozí bod trochu jiný, protože týmy musí vyvíjet své nové vozy a prioritou je pro ně najet co nejvíce kilometrů a být přitom co nejblíže k sídlu týmu. Pokud pak potřebujete nové díly, velmi snadno je můžete poslat do Barcelony,“ dodává.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: U Renaultu věří, že jim Ricciardo pomůže urychlit zlepšení