Pirelli má za sebou první testy. Nyní vše analyzuje

Pirelli má za sebou čtyři dny testů v Itálii. Ve Fioranu testovali pneumatiky do mokra a přechodných podmínek Vettel a Gutiérrez, v Mugellu pak slicky Buemi s Red Bullem.
Pirelli má za sebou první testy. Nyní vše analyzuje

Buemi s novými slicky odjel v Mugellu celkem 174 kol. „Jsme velmi šťastní, protože jsme konečně začali pracovat na nových širších pneumatikách pro příští sezónu,“ uvedl Hembery pro Autosport.

„Je samozřejmě potřeba udělat spoustu práce. Začali jsme jen s některými screeningovými pracemi na různých aspektech pneumatik.“

Jedním z problémů je, že Pirelli samozřejmě nemůže pracovat s vozy, které příští rok uvidíme na trati. Mercedes, Red Bull a Ferrari přepracovali loňské vozy. Teoreticky by měly dosáhnout přítlaku, kterým budou disponovat vozy v příštím roce.

Pirelli nyní bude získána data analyzovat, aby zjistilo, jak moc jsou reálná. „Velkou výzvou je nyní porozumění vozu a jak blízko z hlediska přítlaku je tomu, co budeme mít příští rok,“ vysvětlil Hembery.

Hembery také ocenil zpětnou vazbu od všech tří jezdců. 

Další testy začnou 6. září. Ferrari bude testovat v Barceloně a zapojí se také Mercedes, který bude testovat tři dny na okruhu Paula Ricarda. 

Foto: Pirelli 

Další článek: Traťové limity: Horner chce jednoduché řešení

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10