Pirelli má obavy z osmé zatáčky na Otodromu, připravuje extra tvrdou směs

Turecký okruh v Istanbulu klade na pneumatiky tak vysoké nároky, že Pirelli pro jistotu vyvíjí novou směs pneumatik, která by je měla zvládnout.
Pirelli má obavy z osmé zatáčky na Otodromu, připravuje extra tvrdou směs

Obavy vyvolává známá zatáčka číslo 8, které má čtyři vrcholy a jezdci ji projíždějí rychlostí vysoko nad 200 km/h. Problémy s ní měl už Bridgestone, stála totiž za selháním pneumatiky Lewise Hamiltona v roce 2007 a o rok později za třízastávkovou strategií téhož jezdce.

Pirelli chce mít jistotu, že na Otodrom přiveze vyhovující pneumatiky, proto podle listu Auto Motor und Sport připravuje pátou extra tvrdou směs, která doplní současnou nabídku. Týmy ji dostanou k dispozici na testy v pátek před Grand Prix Malajsie.

Pneumatiky Pirelli by v každém případě měly nabídnout velmi zajímavou podívanou po celou sezónu. Na jedné straně jsou mezi jednotlivými směsmi relativně velké rozdíly ve výkonnosti, na straně druhé pak výkonnost všech směsí rychle klesá. To by podle Kamuje Kobajašiho mohlo dokonce přinést předjetí Red Bullu RB7 vozem týmu HRT.

"Asi budeme svědky zábavných situací," odhadl Japonec. "Může docházet ke zvláštním věcem. Kdyby třeba Hispania předjela Red Bull, to by bylo zábavné, že? Ale stát se to může. Když bude mít Red Bull opotřebovanou tvrdou směs a Hispania novou super měkkou, mohlo by se to stát, ale pro diváky by to určitě bylo trochu matoucí."

Diskuze (27) Další článek: McLaren si stále stojí za rozhodnutím nasadit nový vůz později
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen