Pirelli má obavy z osmé zatáčky na Otodromu, připravuje extra tvrdou směs

Turecký okruh v Istanbulu klade na pneumatiky tak vysoké nároky, že Pirelli pro jistotu vyvíjí novou směs pneumatik, která by je měla zvládnout.
Pirelli má obavy z osmé zatáčky na Otodromu, připravuje extra tvrdou směs

Obavy vyvolává známá zatáčka číslo 8, které má čtyři vrcholy a jezdci ji projíždějí rychlostí vysoko nad 200 km/h. Problémy s ní měl už Bridgestone, stála totiž za selháním pneumatiky Lewise Hamiltona v roce 2007 a o rok později za třízastávkovou strategií téhož jezdce.

Pirelli chce mít jistotu, že na Otodrom přiveze vyhovující pneumatiky, proto podle listu Auto Motor und Sport připravuje pátou extra tvrdou směs, která doplní současnou nabídku. Týmy ji dostanou k dispozici na testy v pátek před Grand Prix Malajsie.

Pneumatiky Pirelli by v každém případě měly nabídnout velmi zajímavou podívanou po celou sezónu. Na jedné straně jsou mezi jednotlivými směsmi relativně velké rozdíly ve výkonnosti, na straně druhé pak výkonnost všech směsí rychle klesá. To by podle Kamuje Kobajašiho mohlo dokonce přinést předjetí Red Bullu RB7 vozem týmu HRT.

"Asi budeme svědky zábavných situací," odhadl Japonec. "Může docházet ke zvláštním věcem. Kdyby třeba Hispania předjela Red Bull, to by bylo zábavné, že? Ale stát se to může. Když bude mít Red Bull opotřebovanou tvrdou směs a Hispania novou super měkkou, mohlo by se to stát, ale pro diváky by to určitě bylo trochu matoucí."

Další článek: McLaren si stále stojí za rozhodnutím nasadit nový vůz později

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00