Pirelli má obavy z osmé zatáčky na Otodromu, připravuje extra tvrdou směs

Turecký okruh v Istanbulu klade na pneumatiky tak vysoké nároky, že Pirelli pro jistotu vyvíjí novou směs pneumatik, která by je měla zvládnout.
Pirelli má obavy z osmé zatáčky na Otodromu, připravuje extra tvrdou směs

Obavy vyvolává známá zatáčka číslo 8, které má čtyři vrcholy a jezdci ji projíždějí rychlostí vysoko nad 200 km/h. Problémy s ní měl už Bridgestone, stála totiž za selháním pneumatiky Lewise Hamiltona v roce 2007 a o rok později za třízastávkovou strategií téhož jezdce.

Pirelli chce mít jistotu, že na Otodrom přiveze vyhovující pneumatiky, proto podle listu Auto Motor und Sport připravuje pátou extra tvrdou směs, která doplní současnou nabídku. Týmy ji dostanou k dispozici na testy v pátek před Grand Prix Malajsie.

Pneumatiky Pirelli by v každém případě měly nabídnout velmi zajímavou podívanou po celou sezónu. Na jedné straně jsou mezi jednotlivými směsmi relativně velké rozdíly ve výkonnosti, na straně druhé pak výkonnost všech směsí rychle klesá. To by podle Kamuje Kobajašiho mohlo dokonce přinést předjetí Red Bullu RB7 vozem týmu HRT.

"Asi budeme svědky zábavných situací," odhadl Japonec. "Může docházet ke zvláštním věcem. Kdyby třeba Hispania předjela Red Bull, to by bylo zábavné, že? Ale stát se to může. Když bude mít Red Bull opotřebovanou tvrdou směs a Hispania novou super měkkou, mohlo by se to stát, ale pro diváky by to určitě bylo trochu matoucí."

Diskuze (27) Další článek: McLaren si stále stojí za rozhodnutím nasadit nový vůz později
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10