Pirelli: Kritizovat nás bude vždy jedna nebo druhá strana

Sportovní šéf Pirelli odmítá kritiku za závod v Koreji a dodává, že se volba směsí bude vždy části pole zamlouvat víc než ostatním.
Pirelli: Kritizovat nás bude vždy jedna nebo druhá strana

Pirelli si prožilo v Jeongamu nepříjemné chvíle, když selhala pneumatika Sergiu Pérezovi, ale příčinou bylo silné probrzdění na konci životnosti konkrétního kusu.

"Bez toho problému s Pérezem byl ten závod maximálně zajímavý, podobal se závodům, které jsme měli na začátku roku," cituje Hemberyho Autosport.

Kritiku Pirelli ale adresovali také Webber a Alonso za slabou výdrž pneumatik, která ovšem byla jako vždy záměrná a daná volbou měkčích směsí.

"Měli jsme za sebou Monzu, kde všichni naříkali, že usínali, protože to byl závod na jednu zastávku, a nikdo nevěděl, o čem má psát," připomněl Hembery.

"Takže vás proklejou, ať už uděláte cokoliv. Jen bych chtěl, aby nám lidé řekli, co chtějí. My jsme si mysleli, že bychom sem přivezli měkkou a střední směs, ale hodně týmů si myslelo, že by to bylo moc konzervativní a nahrálo to jistému týmu (Red Bullu). Chtějí, aby to pro všechny byla výzva."

Další článek: Maldonado oslovil Lotus, bez peněz ale asi zajímavý nebude

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.