Pirelli: Kritizovat nás bude vždy jedna nebo druhá strana

Sportovní šéf Pirelli odmítá kritiku za závod v Koreji a dodává, že se volba směsí bude vždy části pole zamlouvat víc než ostatním.
Pirelli: Kritizovat nás bude vždy jedna nebo druhá strana

Pirelli si prožilo v Jeongamu nepříjemné chvíle, když selhala pneumatika Sergiu Pérezovi, ale příčinou bylo silné probrzdění na konci životnosti konkrétního kusu.

"Bez toho problému s Pérezem byl ten závod maximálně zajímavý, podobal se závodům, které jsme měli na začátku roku," cituje Hemberyho Autosport.

Kritiku Pirelli ale adresovali také Webber a Alonso za slabou výdrž pneumatik, která ovšem byla jako vždy záměrná a daná volbou měkčích směsí.

"Měli jsme za sebou Monzu, kde všichni naříkali, že usínali, protože to byl závod na jednu zastávku, a nikdo nevěděl, o čem má psát," připomněl Hembery.

"Takže vás proklejou, ať už uděláte cokoliv. Jen bych chtěl, aby nám lidé řekli, co chtějí. My jsme si mysleli, že bychom sem přivezli měkkou a střední směs, ale hodně týmů si myslelo, že by to bylo moc konzervativní a nahrálo to jistému týmu (Red Bullu). Chtějí, aby to pro všechny byla výzva."

Další článek: Maldonado oslovil Lotus, bez peněz ale asi zajímavý nebude

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10