Pirelli: Jestli Ferrari neumí používat pneumatiky, není to naše chyba

Šéf Pirelli Marco Tronchetti Provera vrátil kritiku Fernandu Alonsovi a Ferrari, s pneumatikami podle něj není nic špatně a je na týmech, aby se s nimi naučily pracovat.
Pirelli: Jestli Ferrari neumí používat pneumatiky, není to naše chyba

Fernando Alonso patřil spolu s Markem Webberem mezi nejhlasitější kritiky Pirelli v druhé polovině letošní sezóny. Italů se dotkl zejména jeho komentář po korejské Grand Prix, ve kterém si stěžoval na krátkou výdrž pneumatik.

"Musím říct, že jsem byl velmi nervózní, když to řekl," uvedl Provera pro CNN. "Nebylo to kvůli pneumatikám, nedokázal vyhrát z několika důvodů. Pokud pneumatiky nepoužili správně, není to naše chyba."

Provera si je jistý, že veškeré letošní problémy s pneumatikami byly způsobené nesprávným používáním, včetně Silverstonu. Proto teď FIA kontroluje dodržování některých doporučení, jako je tlak vzduchu a odklon kol. Pirelli by chtělo, aby týmy respektovaly i maximální počet kol a nepřekračovaly ho jako v Indii.

"Můžeme udělat, cokoliv bude třeba, ale v souladu s pravidly. To znamená, že pneumatiky musí být používané v rámci hranic, které týmům stanovíme," řekl Provera.

Určité škody ale už byly napáchány, zejména v Grand Prix Velké Británie, kde pneumatiky prskaly, což nebyla pro Pirelli dobrá reklama.

"Poškodilo nás to na pár týdnů po Silverstonu, ale myslím, že lidé dnes chápou, že to nebyl chyba Pirelli," dodal Provera.

Další článek: Pro úspěch u Red Bullu je Ricciardovým vzorem Marquez