Pirelli je v polovině smlouvy s formulí 1, zatím má v úmyslu uzavřít novou

Po roce a půl od svého návratu do formule 1 Pirelli nevidí důvody neusilovat o dlouhodobé setrvání v nejprestižnější motoristické závodní sérii.
Pirelli je v polovině smlouvy s formulí 1, zatím má v úmyslu uzavřít novou

Pirelli vstoupilo do formule 1 loni jako náhrada za Bridgestone, přičemž podepsalo tříletou smlouvu. Tou ale nemíní skončit. "Náš současný kontrakt vyprší na konci roku 2013, ale vždy jsme měli v úmyslu být ve formuli 1 středně až dlouhodobě," řekl sportovní šéf italského výrobce Paul Hembery pro Autosport.

"Rozhodnutí o roce 2014 musí padnout do konce června příštího roku. Pokud tento sport bude chtít, abychom zůstali, a my dokážeme přesvědčit představenstvo, abychom pokračovali za daných ekonomických podmínek, tak je naším úmyslem jít dál."

Navzdory zmínce o ekonomice se Hembery nedomnívá, že by krize v Evropě mohla rozhodování Pirelli ovlivnit.

"Jsme globální společnost působící po celém světě a závisející na výkonnosti trhů, nejen Evropy," vysvětloval. "Formule 1 je unikátní značka s dosahem na nové trhy, které jsou pro nás důležité."

Další článek: Nastavení vozu a směr vývoje mi mnohem víc vyhovují, pochvaluje si Massa

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“