Pirelli je na test dobře připraveno, i díky loňské GP v Austinu

Náročné deštivé podmínky pomohly italskému výrobci nasbírat spoustu dat o mokrých gumách.
Pirelli je na test dobře připraveno, i díky loňské GP v Austinu

Pirelli pojede na testy mokrých pneumatik dobře připraveno, dobrý základ získalo i díky loňské Velké ceně USA, která se jela za hustého deště.

Italský dodavatel pneumatik bude v pondělí 25. a v úterý 26. ledna testovat nové mokré pneumatiky na francouzském okruhu Paul Ricard. Kromě nového obutí má přitom s sebou také spoustu informací o jízdě na trati plné vody.

Loňský víkend v Austinu byl výrazně ovlivněn deštěm, který sice znepříjemnil život závodníkům, pořadatelům a divákům, Pirelli však poskytl spoustu prostoru pro sběr dat.

„V Austinu jsme se dočkali nejlepšího mokrého testu, který jsme dosud za pět let ve sportu měli,“ řekl Paul Hembery, šéf oddělení motorsportu Pirelli.

„Bylo to zajímavé, protože jsme získali mnohem více faktických informací ze skutečného ježdění ve srovnání s tím, co jsme zažili do té doby.

Viděli jsme spoustu užitečných jízd, protože si všichni mysleli, že závod bude mokrý.

Sice jsme neměli žádný bod změny mezi přechodnými a plně mokrými pneumatikami, jak bychom rádi měli, ale hodně se toho najelo v hustém dešti, což nám poskytlo dobré informace o tom, jaké změny bychom do budoucna chtěli provést.

Test na Paul Ricard nám nyní umožní provést úpravy po tom, co jsme poznali.“

Jedním z bodů programu testů bude zkoušení pneumatik během aquaplaningu, kdy pneumatika vlivem velkého množství vody na trati zcela ztratí kontakt s dráhou.

Testů se zúčastní Daniel Ricciardo a Daniil Kvjat z Red Bullu, Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen v barvách Ferrari a Stoffel Vandoorne za volantem vozu týmu McLaren.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Ayrton chtěl, abych ho hrál ve filmu, říká Stallone

9:28 | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00