Pirelli je na test dobře připraveno, i díky loňské GP v Austinu

Náročné deštivé podmínky pomohly italskému výrobci nasbírat spoustu dat o mokrých gumách.
Pirelli je na test dobře připraveno, i díky loňské GP v Austinu

Pirelli pojede na testy mokrých pneumatik dobře připraveno, dobrý základ získalo i díky loňské Velké ceně USA, která se jela za hustého deště.

Italský dodavatel pneumatik bude v pondělí 25. a v úterý 26. ledna testovat nové mokré pneumatiky na francouzském okruhu Paul Ricard. Kromě nového obutí má přitom s sebou také spoustu informací o jízdě na trati plné vody.

Loňský víkend v Austinu byl výrazně ovlivněn deštěm, který sice znepříjemnil život závodníkům, pořadatelům a divákům, Pirelli však poskytl spoustu prostoru pro sběr dat.

„V Austinu jsme se dočkali nejlepšího mokrého testu, který jsme dosud za pět let ve sportu měli,“ řekl Paul Hembery, šéf oddělení motorsportu Pirelli.

„Bylo to zajímavé, protože jsme získali mnohem více faktických informací ze skutečného ježdění ve srovnání s tím, co jsme zažili do té doby.

Viděli jsme spoustu užitečných jízd, protože si všichni mysleli, že závod bude mokrý.

Sice jsme neměli žádný bod změny mezi přechodnými a plně mokrými pneumatikami, jak bychom rádi měli, ale hodně se toho najelo v hustém dešti, což nám poskytlo dobré informace o tom, jaké změny bychom do budoucna chtěli provést.

Test na Paul Ricard nám nyní umožní provést úpravy po tom, co jsme poznali.“

Jedním z bodů programu testů bude zkoušení pneumatik během aquaplaningu, kdy pneumatika vlivem velkého množství vody na trati zcela ztratí kontakt s dráhou.

Testů se zúčastní Daniel Ricciardo a Daniil Kvjat z Red Bullu, Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen v barvách Ferrari a Stoffel Vandoorne za volantem vozu týmu McLaren.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (3) Další článek: Ayrton chtěl, abych ho hrál ve filmu, říká Stallone
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00