Pirelli hledá barvu pro ultraměkkou směs, pomoci mohou i fanoušci

Ke čtyřem směsím pneumatik přibude příští rok ještě ultraměkká. Pirelli se nyní obrátilo na fanoušky, aby pomohli vybrat barvu nové směsi.
Pirelli hledá barvu pro ultraměkkou směs, pomoci mohou i fanoušci

Pirelli dnes nabízí čtyři směsi pneumatik „do sucha“: červená superměkká, žlutá měkká, bílá střední a oranžová tvrdá. Příští rok ale přibude ještě ultraměkká. Původně se trochu očekávalo, že ultraměkká bude jen pracovní označení a Pirelli jednoduše na některé závody přiveze o něco měkčí superměkkou směs. Ale nakonec je to jinak a budeme mít pět směsí.

Jaké bude zbarvení nové směsi, mohou rozhodnout fanoušci. Hlasovat můžete přes Twitter, Facebook nebo Instagram. Na výběr jsou dvě možnosti: růžová a stříbrná. Druhá jmenovaná alespoň na ilustraci až příliš připomíná bílou.

Další článek: Fotogalerie: Deštivý pátek v Austinu

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.