Pirelli dokončilo testování 18palcových pneumatik pro rok 2022

Pirell dokončilo testováni 18palcových pneumatik pro rok 2022. Celkem bylo odjeto více než 20 tisíc kilometrů.

Daniil Kvjat včera s upraveným vozem Alpine testoval na okruhu Paula Ricarda 18palcové pneumatiky pro rok 2021. Jednalo se o poslední test těchto pneumatik. 

Testy slicků i pneumatik do mokra začaly už koncem roku 2019. Původně měly být pneumatiky nasazeny společně s velkými změnami technických pravidel v letošním roce. Přišel ale covid a změny byly odloženy o rok. Došlo také k přerušení testů.

V průběhu roku 2021 proběhlo 28 dní testování, což je trochu zavádějící údaj. Za testovací den se totiž považuje jízda jednoho vozu po trati. Pokud tedy jezdily dva vozy, byly to dva testovací dny apod. Celkem bylo testovacích dnů 36.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Foto: Pirelli

Vývoj pneumatik byl podle Pirelli komplexní operací od začátku do konce, která zahrnovala více než 10 000 hodin testování v továrně, více než 5 000 hodin simulací a více než 70 virtuálně vyvinutých prototypů, ze kterých vzešlo 30 fyzických specifikací testovaných na trati jezdci.

Celkem bylo ujeto 4 267 kol, což představuje více než 20 000 kilometrů –přibližně polovinu obvodu Země nebo také asi 67 závodních vzdáleností. Bylo použito 392 sad, což odpovídá 1568 pneumatikám.

Testovacího programu Pirelli se zúčastnily téměř všechny týmy a 19 jezdců –15 z nich je pravidelnými účastníky šampionátu.

Jezdci si budou moci pneumatiky ještě vyzkoušet během testu po Velké ceně Abú Dhabí. 

Další článek: Key si nemyslí, že nová pravidla přinesou velké inovace typu dvojitých difuzorů

Témata článku: , ,