Pirelli chystá barevnější pneumatiky

V Istanbulu by měly mít sady měkkých pneumatik bočnice zcela zabarvené. Účelem je snadnější rozpoznatelnost měkčí a tvrdší směsi.
Pirelli chystá barevnější pneumatiky

Společnost Pirelli může být spokojena. Po svém vstupu do formule 1 jako jediný dodavatel pneumatik si na nedostatek pozornosti nemůže stěžovat. Italské pneumatiky bývají označovány za jeden z hlavních faktorů dramatizujících dosavadní průběh sezony. Kromě pochval ale Pirelli muselo čelit také kritikám. Barevné odlišení jednotlivých směsí pneumatik bylo podle některých na dálku špatně rozpoznatelné.

"Bočnice pneumatik budou do budoucna celé zabarvené. Výrazně větší množství barvy zabrání tomu, aby se při točení kol ztrácela v černé barvě gumy," řekl Paul Hembery, ředitel sportovní sekce Pirelli.

Do budoucna chce Pirelli také omezit další nešvar, který s sebou rychle se opotřebovávající pneumatiky nesou, a to ulpívání velkého množství žmolků na trati.

Další článek: Sauber hledá sponzory, bez nich nemůže pokračovat v růstu

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.