Pirelli chtělo zvýšit tlak pneumatik, Hamilton mluvil o katastrofě

Pirelli chce prý pro Monzu zvýšit tlak v pneumatikách. Původně se psalo o 5 PSI, ale nakonec bude změna jen nepatrná.
Pirelli chtělo zvýšit tlak pneumatik, Hamilton mluvil o katastrofě

„Nemyslím, že někdo z nás někdy zkoušel o 5 PSI více na těchto pneumatikách,“ řekl Hamilton pro Sky Sports. Podle Hamiltona na to nejsou pneumatiky stavěné. „Pracujeme v určitém optimálním rozsahu, takhle se dostaneme mimo tento rozsah. To znamená, že budeme využívat jinou část pneumatiky a to přinese více opotřebení a méně přilnavosti. Bude to katastrofa!“

Pirelli ale nakonec po kritice couvlo a změna bude pouze o 2 respektive o 2,5 PSI (22 PSI vpředu, 21 vzadu). 

Jako potenciální katastrofu vidí s trochou nadsázky Hamilton ještě jedno téma – případný prodej motorů Mercedes týmu Red Bull.

„Pokud myslíme vážně boj o mistrovství světa, tak asi ne,“ řekl Hamilton. „Red Bull je skvělý tým. Je to podobné, jako kdybychom dodávali motory Ferrari. Jsme tady proto, abychom vyhrávali, takže tohle opravdu nepotřebujeme. Neexistuje žádný finanční přínos tohohle, myslím, že je to dobré tak, jak to je.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Fotogalerie: Čtvrtek v Monze – fanoušci i blond vlasy Hamiltona

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.