Pirelli chce prodloužit výdrž tvrdé směsi pneumatik

První tři závody sezóny se z pohledu Pirelli odehrály velmi dobře, přesto Italové plánují drobná vylepšení svých produktů.
Pirelli chce prodloužit výdrž tvrdé směsi pneumatik

"Pracujeme na tvrdé směsi, aby vydržela o pár kol víc," prozradil sportovní šéf italského výrobce Paul Hembery v rozhovoru pro Autosport. "V uplynulých závodech jsme zjistili, že nám schází tři nebo čtyři kola výdrže, hlavně u tvrdší směsi na abrazivních površích. Nechceme, aby měly týmy stejné strategie."

Pirelli se tak chce vyhnout situaci, kdy celé startovní pole upřednostňuje v závodech měkkou směs, jelikož vydrží vzdálenost srovnatelnou s tou tvrdou. Například v Malajsii dokázali jezdci během závodu odjet stejný počet kol na obou směsích.

A to italské pneumatiky nejtvrdší zkouška teprve čeká. "Následující závod v Istanbulu je na pneumatiky velmi náročný. Pro nás jako výrobce je asi nejhorší. Takže tím se znovu změní strategie pro závod," předpověděl Hembery. Náročná bude také Kanada. V Monte Carlu se pak premiéry dočká super měkká směs.

Tradičně tvrdá na pneumatiky je rovněž Barcelona, ovšem Pirelli má s katalánským okruhem zkušenosti ze zimních testů. Pro jistotu ale bude v Turecku znovu testovat vývojovou tvrdou směs, aby bylo připraveno na všechny eventuality.

Další článek: Nejdřív demokracie, pak formule 1, píší Bahrajnci Ecclestonovi

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00