Pirelli chce předsezónní testy v Bahrajnu, ale týmy zatím nerozhodly

I když ještě nemá smlouvu s FIA na příští rok, plánuje Pirelli své vlastní soukromé a oficiální testy s týmy před sezónou 2014.
Pirelli chce předsezónní testy v Bahrajnu, ale týmy zatím nerozhodly

Týmy se už před časem dohodly, že alespoň jeden z předsezónních testů uskuteční na jednom z horkých okruhů, aby si vozy i pneumatiky vyzkoušely v náročných závodních podmínkách. Počítá s tím i Pirelli, i když o konečné destinaci rozhodnuto zatím není.

"Týmy se samozřejmě snaží finalizovat svůj předsezónní program testů, a podle toho, co víme, je téměř jisté, že budeme mít test v teplé zemi," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery.

"Zatím se neví, jestli to bude Dubaj, Abú Zabí nebo Bahrajn. Pokud vynecháme politické komentáře o Bahrajnu a podíváme se, co by pro nás bylo lepší z našeho pohledu, tak by byl ideální Bahrajn."

"Umožnilo by nám to pochopit chování vozu na jednom z extrémnějších okruhů v extrémním horku, ale o tom se teprve rozhoduje."

Pirelli ale bude jezdit také samo se svým vozem, a to ještě letos. "Budeme testovat na okruhu Paula Ricarda na konci září," prozradil Hembery.

"Ještě chceme něco udělat na konci sezóny, zůstat v Brazílii, pokud to bude možné. Musíme si najít způsob, jak to uskutečnit, také pojedeme v prosinci do Abú Zabí nebo Bahrajnu."

Další článek: Hülkenberg: Podávám slušné výkony, i když ve výsledcích to moc vidět není

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10