Pirelli chce předsezónní testy v Bahrajnu, ale týmy zatím nerozhodly

I když ještě nemá smlouvu s FIA na příští rok, plánuje Pirelli své vlastní soukromé a oficiální testy s týmy před sezónou 2014.
Pirelli chce předsezónní testy v Bahrajnu, ale týmy zatím nerozhodly

Týmy se už před časem dohodly, že alespoň jeden z předsezónních testů uskuteční na jednom z horkých okruhů, aby si vozy i pneumatiky vyzkoušely v náročných závodních podmínkách. Počítá s tím i Pirelli, i když o konečné destinaci rozhodnuto zatím není.

"Týmy se samozřejmě snaží finalizovat svůj předsezónní program testů, a podle toho, co víme, je téměř jisté, že budeme mít test v teplé zemi," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery.

"Zatím se neví, jestli to bude Dubaj, Abú Zabí nebo Bahrajn. Pokud vynecháme politické komentáře o Bahrajnu a podíváme se, co by pro nás bylo lepší z našeho pohledu, tak by byl ideální Bahrajn."

"Umožnilo by nám to pochopit chování vozu na jednom z extrémnějších okruhů v extrémním horku, ale o tom se teprve rozhoduje."

Pirelli ale bude jezdit také samo se svým vozem, a to ještě letos. "Budeme testovat na okruhu Paula Ricarda na konci září," prozradil Hembery.

"Ještě chceme něco udělat na konci sezóny, zůstat v Brazílii, pokud to bude možné. Musíme si najít způsob, jak to uskutečnit, také pojedeme v prosinci do Abú Zabí nebo Bahrajnu."

Další článek: Hülkenberg: Podávám slušné výkony, i když ve výsledcích to moc vidět není

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.