Pirelli chce mít možnost měnit pneumatiky, nebo nechce slyšet kritiku

Pokud bude Pirelli pokračovat v role dodavatele pneumatik formule 1, nechce se už ocitnout v podobné situaci jako letos.
Pirelli chce mít možnost měnit pneumatiky, nebo nechce slyšet kritiku

Pneumatiky jsou od začátku sezóny terčem kritiky ze strany některých týmů kvůli jejich výdrži a bezpečnosti. Když ale chtělo Pirelli zareagovat, vždy narazilo na něčí odpor, takže nemohlo nic změnit a nezbylo mu, než dál poslouchat kritiku. A to už nechce.

"Jsme omezeni v každém směru, kterým se podíváme," stěžoval si sportovní šéf Pirelli Paul Hembery Autosportu. "Je to velmi těžké, když jste kritizováni. Víte, že dokážete věci řešit nebo změnit, ale nesmíte. Tím už si znovu procházet nechceme."

"Z našeho pohledu to jasně není fér. Jsme tu, abychom tomuto sportu pomáhali. Chceme zajistit, že každý tým dostane stejný produkt a služby a že fanouškům dodáme to, o co jsme byli požádání."

"Vyhráváme každý závod, ale rozdíl je ten, že je nám jedno, kdo vyhrává. Ale není nám jedno, co se říká. Pořád slyšíme a čteme ty komentáře, a to samozřejmě neočekáváte od sportu, kterého jste partnerem."

Pirelli zatím stále nemá jistotu setrvání ve formuli 1 v příštím roce, protože s ním nepodepsala smlouvu Mezinárodní automobilová federace.

Další článek: Buemi: Jsem zajímavý pro menší týmy, ale nechci závodit na chvostu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.