Pirelli bychom měli tleskat, říká Sauber

Peter Sauber odmítá jakoukoliv kritiku pneumatik Pirelli. Kdo odvedl svoji práci dobře, je na ně připraven. Závody jsou v každém případě zajímavější.
Pirelli bychom měli tleskat, říká Sauber

Pirelli připravilo pro formuli 1 obutí přesně takové, jaké po něm bylo žádáno. Dění na trati je mnohem napínavější než v minulých letech.

"Pirelli si prošlo křtem ohněm. Požadavky, které na něj byly kladeny, byly velmi náročné, a času na vývoj málo," připomněl Peter Sauber. "Byli také požádáni, aby vyrobili pneumatiky, které se budou opotřebovávat rychleji, aby byly závody více vzrušující. Po třech Grand Prix bychom měli Pirelli tleskat za to, že se tak působivě vyrovnalo s touto náročnou výzvou."

Od některých jezdců přesto občas zaznívá kritika pneumatik, i když se týká přesně těch vlastností, které mají na žádost pořadatele šampionátu a týmů. Podle Saubera je zbytečné si stěžovat, protože všichni věděli, jaké základní parametry bude obutí mít, takže šlo jen o dobrou přípravu.

"Naše auto je k pneumatikám velmi šetrné, ale to není náhoda. Naši inženýři na tom začali pracovat velmi brzy a přijali potřebná opatření," vysvětloval majitel hinwilské stáje. "A teď můžeme v závodech těžit z této práce. Není třeba dodávat, že se charakter závodů změnil v důsledku početnějších zastávek v boxech. Fanoušci a televizní komentátoři to teď nemají snadné, aby si udrželi přehled o vývoji závodu. To samé platí pro týmové stratégy na boxové zdi."

Další velkou novinku letošní sezóny - zadní pohyblivá křídla - Sauber zatím hodnotit nechce. "Skutečnost je taková, že tato křídla fungují na některých vozech lépe než na jiných," konstatoval. "Proto s nimi někteří mají potíže. Na našich vozech fungují dobře od prvního závodu a odvádějí práci, kterou pro ně jako pomůcku pro předjíždění FIA zamýšlela. Ale podle mě je stále příliš brzy na definitivní hodnocení. Bylo by užitečné, kdyby si všichni zainteresovaní sedli spolu v létě a zhodnotili zkušenosti, které s nimi máme."

Další článek: Rosberg kvůli palivu nikoho neobviňuje, důležité je velké zlepšení

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00