Pirelli bude připraveno změnit pneumatiky v průběhu sezóny

Zlepšující se práce týmů s pneumatikami trochu komplikuje život Pirelli, protože se zmenšuje počet zastávek v boxech a dění na trati se stává méně atraktivním. Italský výrobce je připraven reagovat.
Pirelli bude připraveno změnit pneumatiky v průběhu sezóny

Na začátku letošní sezóny vnesly nové pneumatiky Pirelli do závodů velkou neznámou a týmy často ani po prvních kolech v neděli přesně nevěděly, kolikrát budou muset přezouvat.  Tento faktor se ale postupně téměř vytratil, jak se týmy učily s italským obutím pracovat.

A i když jezdci museli i v závěru sezóny během závodů do boxů minimálně dvakrát, většina účastníků se shodla, že by bylo užitečné upravit pneumatiky, a znovu tak zvýšit napínavost dění na trati. Pirelli má proto v plánu příští rok dodávat měkčí pneumatiky než letos, aby byla průměrná životnost směsí znovu kratší. To ale není všechno.

"Auta se mění, představují pohyblivý cíl," vysvětloval sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "Od začátku do konce sezóny zrychlí o dvě sekundy, což hodně zatěžuje pneumatiky a představuje změnu, takže neustále musíte monitorovat, co se děje."

"Viděli jsme, že pneumatiky používají lépe, takže pokud by se v příštím roce takový trend opakoval, myslím, že bychom v polovině sezóny zavedli agresivní změny. Pro týmy je to další otazník, další proměnná, které nemají rádi, ale dokud je to stejné pro všechny, jsou podmínky rovnocenné."

Pokud by tedy příští rok bylo málo zastávek v boxech a pneumatiky by nepomáhaly k zajímavějšímu závodění, Pirelli by mohlo nasadit upravené specifikace svých produktů už v průběhu sezóny.

Další článek: Video: Vettel přijel s Red Bullem děkovat Renaultu do továrny ve Viry