Pirelli bude možná testovat s deset let starým vozem

Pirelli si vymohlo test po závodě v Abú Dhabí ale ještě mnohem více testů bude potřeba v příštím roce.
Pirelli bude možná testovat s deset let starým vozem

V roce 2017 mají přijít nová technická pravidla. Kromě toho se změní také šířka pneumatik. Pirelli tak bude muset testovat.

Přesná podoba testů zatím není známá, nedávno se mluvilo dokonce o šesti třídenních testovacích dnech, ale výsledek bude nejspíše podstatně hubenější.

Čtyři sekundy vám najdeme podstatně levněji, říká Pirelli

Čtyři sekundy vám najdeme podstatně levněji, říká Pirelli

Pokud se už týmy dohodnou, je zde problém. Pirelli nemá na co pneumatiky nazout. Vozy v příštím roce budou samozřejmě úplně jiné než ty v revolučním roce 2017. Podle nového nápadu by mohlo Pirelli využít deset let starý vůz. Konec konců Pat Symonds označil změny za „retro“.

„V ideálním případě chceme testovat v květnu a samozřejmě budete potřebovat hybridní vůz, které bude co nejblíže,“ naznačil Hembery. „Máme informace od některých týmů, že auta z minulých ročníků formule 1 jsou dostatečně reprezentativní.“

Hembery mluví o deset let starých autech, které by musely být upraveny (například zavěšení).

Zatím se ale nejedná o definitivní rozhodnutí. Diskuse na toto téma ještě bude pokračovat.

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Fotogalerie: Pátek v Abú Dhabí 2015

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.