Pirát Seb. Vettel měl v tréninku problém s okem

Sebastiana Vettela potkaly ve druhém tréninku nezvyklé problémy. Něco mu spadlo do oka.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Pirát Seb. Vettel měl v tréninku problém s okem | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

„Moje oči. Mám pocit, že mi krvácí oko! Nevím co... Je to v pořádku, budu pokračovat. Buď jsem prostě super emotivní, nebo mi něco uvízlo v oku,“ hlásil Vettel do týmového rádia ve druhém tréninku. K problémům došlo v době, kdy jezdec Astonu Martin zajížděl kola v rámci závodní simulace, takže se nechtěl vracet do boxů.

Po skončení tréninku dostal Vettel od členů týmu pásku přes oko, se kterou šel pak i před novináře.

„Nevím, co se dělo! Měl jsem první jízdu a něco se mi dostalo do oka, a pak se to při druhé jízdě zhoršilo ... Nebylo to krvácení, ale řekl jsem, že jsem buď emotivní, nebo se děje něco jiného, protože to byly to jen slzy a slzy a já jsem celé kolo mrkal. Na takovéto trati to není ideální.“

Se čtvrtečními jízdami byl Vettel spokojený. „Rychle jsme se dostali do rytmu a pak, jak jsem říkal, odpoledne jsem moc neviděl, ale celkově je to v pořádku. Bude to těsné, vždy je to tady těsné a samozřejmě je to těsné i ve středu pole. Doufejme, že budeme na konci vpředu.“

Další článek: Flexigate bobtná: Ferrari připouští problém, Red Bull kroutí hlavou, Wolff varuje

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00