Piquetovi už nic nevyčítám, říká Massa

V roce 2008 prohrál Felipe Massa titul mistra světa ve prospěch Lewise Hamiltona až v posledním závodě. Rozdíl na konci sezony činil pouhý jeden bod.
Piquetovi už nic nevyčítám, říká Massa

Nejednou mluvil jezdec Ferrari Felipe Massa o těsně prohraném titulu mistra světa z roku 2008. Několikrát dokonce podotkl, že ho o tento triumf připravila plánovaná nehoda Nelsona Piqueta ve Velké ceně Singapuru, díky níž se zásadně promíchalo výsledné pořadí. Tento víkend však Massa tvrdí, že nikomu nic nevyčítá a problém prý s nikým nemá.

Včera odpoledne oba závodníci odpovídali na otázky novinářů v rámci motokárového turnaje, který uspořádala Massova charitativní organizace v Florianopolis.

"Nemám problém s nikým, dokonce ani s Hamiltonem," vysvětloval Brazilec novinářům. "Na Interlagosu za mnou přišel, aby mě objal. Pokud máme mluvit o tom, co se tenkrát stalo v Singapuru, myslím si, že to pro Piqueta samotného nebylo moc snadné. Nelsinho je dobrý závodník a sem přijel, aby bojoval o vítězství," dodal Massa.

Piquetovi je ale jasné, že se Massy singapurská aféra osobně dotkla: "Samozřejmě byl Felipe touhle událostí rozhořčen. On si myslí, že kdyby v Singapuru nevzniknul žádný problém, mohl vyhrát titul. Uplynulo ale hodně času a na spoustu věcí se už zapomnělo."

Motokárového závodu v Florianopolis se kromě Felipeho Massy a Nelsona Piqueta zúčastnili například Rubens Barrichello, Jérôme d'Ambrosio, Adrian Sutil nebo třeba Vitantonio Liuzzi.

Další článek: Bavte se, ale neřiďte opilí, hlásal Hamilton v londýnském metru

16:34 | Smazané časy v kvalifikaci. Devátá zatáčka (6krát): Gio, Per, Msc, Gas, Nor, Str. Patnáctá zatáčka (4krát): Lat, Gas, Vet, Str.
13:18 | Déšť, který neměl přijít, přišel. #Imola
13:03 | Cunoda zaplatí 300 euro. Nikoliv za ostřejší jazyk v týmovém rádiu, ale za překročení rychlosti v boxech o 2,4 km/h.
12:55 | V posledním tréninku bylo smazáno 18 časů v deváté a 3 časy v patnácté zatáčce.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00