Piquetovi už nic nevyčítám, říká Massa

V roce 2008 prohrál Felipe Massa titul mistra světa ve prospěch Lewise Hamiltona až v posledním závodě. Rozdíl na konci sezony činil pouhý jeden bod.
Piquetovi už nic nevyčítám, říká Massa

Nejednou mluvil jezdec Ferrari Felipe Massa o těsně prohraném titulu mistra světa z roku 2008. Několikrát dokonce podotkl, že ho o tento triumf připravila plánovaná nehoda Nelsona Piqueta ve Velké ceně Singapuru, díky níž se zásadně promíchalo výsledné pořadí. Tento víkend však Massa tvrdí, že nikomu nic nevyčítá a problém prý s nikým nemá.

Včera odpoledne oba závodníci odpovídali na otázky novinářů v rámci motokárového turnaje, který uspořádala Massova charitativní organizace v Florianopolis.

"Nemám problém s nikým, dokonce ani s Hamiltonem," vysvětloval Brazilec novinářům. "Na Interlagosu za mnou přišel, aby mě objal. Pokud máme mluvit o tom, co se tenkrát stalo v Singapuru, myslím si, že to pro Piqueta samotného nebylo moc snadné. Nelsinho je dobrý závodník a sem přijel, aby bojoval o vítězství," dodal Massa.

Piquetovi je ale jasné, že se Massy singapurská aféra osobně dotkla: "Samozřejmě byl Felipe touhle událostí rozhořčen. On si myslí, že kdyby v Singapuru nevzniknul žádný problém, mohl vyhrát titul. Uplynulo ale hodně času a na spoustu věcí se už zapomnělo."

Motokárového závodu v Florianopolis se kromě Felipeho Massy a Nelsona Piqueta zúčastnili například Rubens Barrichello, Jérôme d'Ambrosio, Adrian Sutil nebo třeba Vitantonio Liuzzi.

Další článek: Bavte se, ale neřiďte opilí, hlásal Hamilton v londýnském metru

10:45 | UPDATE: Grosjeana navštívil šéf týmu. Popáleniny se hojí dobře. Grosjean bude z nemocnice propuštěn v úterý.
20:26 | Péreze ze závodu vyřadil pár kol před koncem problém s MGU-K.
20:09 | UPDATE: Podle Steinera se Grosjean cítí dobře, má obvázané ruce, zlomeného zdá se nic.
19:25 | Jezdci se ve svých prohlášeních věnují úvodní hrozivé nehodě. Jejich reakce pak nejspíše shrneme, v prohlášeních se tak věnujeme spíše samotnému závodu.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod Hamilton