Piqueta podezíral Massa z úmyslné nehody dlouho, přiznání se ale nedočkal

Felipe Massa přiznal, že svého krajana Nelsona Piqueta podezíral z úmyslné havárie v Singapuru dávno před tím, než se tato aféra objevila na veřejnosti. Piquetova reakce na otázky pochybnosti jen posílila.

Když brazilské Globo přišlo s informací, že Piquet poslal svůj monopost do zdi záměrně, odvolávalo se tehdy na Massu. Ten si vedl své soukromé ´vyšetřování´, nejdříve oslovil přímo Piqueta.

"Mluvil jsem s ním, ano," řekl Massa. "Mluvil jsem s ním předtím (než byla informována veřejnost). Jeli jsme spolu na motokáry do Itálie a já jsem se ho zeptal na Singapur. Chtěl jsem slyšet pravdu, protože mi přišlo, že to, co se stalo, byla až dokonalá souhra okolností."

"A on se smál, nechtěl říct pravdu. Já jsem řekl: ´OK, směješ se, ale já jsem to pochopil. Možná si jednoho dne promluvíme znovu.´ A ani ne za měsíc se ta aféra dostala do tisku."

Piquet ovšem nebyl jediný, koho Massa ´vyslýchal´.

"Dokonce jsem o tom mluvil s Flaviem (Briatorem) minulý rok v Bahrajnu. Zeptal jsem se Flavia na Singapur a on odpověděl: ´Ne, ne, to není možné.´ Snažil se tomu smát," vzpomínal Brazilec.

Souboj o titul mistra světa byl v roce 2008 tak vyrovnaný, že byl velmi důležitý výsledek každého závodu. Massa stále zastává názor, že bylo možné anulovat výsledky singapurského závodu, protože došlo k podvodu. Tím by se mimochodem stal mistrem světa na úkor Lewise Hamiltona. Pravidla to ovšem nepřipouštějí, posledním dnem v listopadu jsou výsledky šampionátu daného roku definitivní.

Dnes se Massa na celou záležitost dívá s větším nadhledem. "Všichni ví, co se stalo v roce 2008," uvedl. "Nemyslím, že něco získáme tím, když ty problémy budeme znovu probírat. Určitě bylo velmi frustrující to, co se stalo v závodě, a změnilo to hodně věcí v šampionátu."

"Přesto je třeba hledět vpřed. Doufám, že se nic takového už nestane, kvůli sportu, ne jen kvůli byznysu. Doufám, že budeme znovu bojovat o šampionát a že se jednoho dne stanu mistrem světa. Takhle uvažuju."

Aktualizovanou fotogalerii Ferrari Wrooom 2010 si můžete prohlédnout ZDE.

Další článek: Účelový výjezd safery caru a zkratky

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00