Piquet: Správné pneumatiky ve správnou chvíli

Alonso si i z dvanáctého místa věří a doufá v déšť.
Klepněte pro větší obrázekDéšť proměnil druhou část dnešní kvalifikace na Velkou cenu Německa v ruletu. A zatímco Nelson Piquet svou sázku zhodnotil, Fernando Alonso ji prohrál.

Piquet, který podle některých spekulací už od čtvrtka ví, že má z Renaultu vyhazov, postupoval z prostřední části na druhém místě. „Měl jsem správné pneumatiky ve správnou chvíli,“ poznamenal. Šlo o suchou měkkou směs, kterou prohnal po osychající trati bez toho, aby uklouzl.

To se bohužel pro Renault nepodařilo Alonsovi. Ten dostal na suchých pneu v předposledním měřeném kole smyk v šikaně NGK a uvízl dvanáctý. Piquet už pak ve finále neměl oproti konkurenci šanci. Odjel jen jedno kolo a zůstal trčet desátý. I tak to ale je jeho letošní nejlepší kvalifikační výsledek.

„Je škoda, že jsem z třetí části nevytěžil víc, ale bylo hezké dostat se do nejlepší desítky. Snad se nám zítra podaří posbírat nějaké body,“ řekl Piquet.

Alonsova smůla byla o to větší, že v první části kvalifikace se jevil velmi konkurenceschopně. Postupoval jako druhý. Nové přední křídlo a kryt motoru, které pro závod v Německu dostal, tedy měli viditelný efekt.

„V první části jsme byli silní, ale pak v té druhé to bylo těžké pro všechny. Počasí se pořád měnilo. Propásli jsme šanci, ale snad si zítra vypracujeme nějakou pozici. Pokud bude opravdu pršet, mohla by to být naše výhoda. Docela si věřím,“ řekl Alonso.
Další článek: Heidfeld na závěr nezvolil správné pneumatiky

18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
7. května | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00