Piquet si není jistý, jestli u Renaultu vydrží do konce roku

Smluvní záležitosti nechá řešit otce.
O konci Nelsona Piqueta u Renaultu se spekulovalo již před Grand Prix Maďarska, Brazilec si ale své místo udržel. Konec sezóny je však daleko a Piquet přiznal, že si není jistý, zda nastoupí ve všech zbývajících závodech.

"Ne, zbytek není stoprocentně vyřešený," řekl. "Proto budu dělat svojí práci a ostatní věci nechám na otci. Během posledního závodu nastal velký nepořádek. Věděl jsem, že mám velkou šanci tu (v Maďarsku) být."

"Byly tam konflikty, smlouvy, do konfliktu se dostala ega několika lidí. Ale nakonec vše dobře dopadlo. Problém je v současnosti ten, že smlouva ve formuli 1 nic moc neznamená. Viděli jsme už několik případů, kdy jezdci a týmy porušili smlouvy, tak to prostě je. Takže vše, co můžu dělat, je jezdit, odvádět maximum a nechat svého otce dělat jeho práci. Uvidíme, co dokáže."

Brazilec věří, že má teď v Maďarsku šanci na lepší výsledek, protože konečně dostal vůz ve stejné specifikaci jako Fernando Alonso. Tlaky spojené se setrváním ve formuli 1 se snaží nevnímat, prioritou je pro něj práce za volantem.

"Řekl bych, že to, čím si Lewis prošel při boji o šampionát ve své první sezóně, muselo být ještě těžší. Patří to ke stresu v motorsportu. Lewis musel být v mnohem větším stresu než já v tuto chvíli. Je třeba vědět, jak se s takovými věcmi vyrovnat," dodal Piquet.
Další článek: Heidfeld: Potíže s pneumatikami máme letos všichni

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.