Piquet se dočkal pochvaly

Alonsovi se udělalo špatně z horka.
Klepněte pro větší obrázekU Renaultu dnes došlo k nevídanému. Nelson Piquet sklidil od týmu větší pochvalu než Fernando Alonso. Brazilec sice nezískal za své desáté místo ani bod, ale jeho šéf Flavio Briatore ho přesto ocenil.

Utrápenému Piquetovi se totiž konečně podařilo dojet do cíle bez toho, aby ho televizní kamery přistihly, jak někde brouzdá v písku. „Nelsonův závod byl vynikající. Dostal se z patnáctého místa, jel agresivně, ale spolehlivě. Je jen škoda, že nedosáhl na body,“ řekl Briatore. Piquetovy časy se podle vedoucího inženýra Pata Symondse blížily těm Alonsovým.

Sám Brazilec měl ze svého výkonu dobrý pocit. „Zajel jsem dobrý závod. Bylo by to i lepší, kdybych jel poprvé do boxů dřív a podruhé později, ale i tak jsem spokojený. Byl to slušný závod, potřeboval jsem to,“ řekl.

Jeho hvězdný kolega Alonso se na startu propadl ze sedmého na osmé místo. Navíc mu brzy přestala fungovat pumpička na vodu, takže Španěl dojel do cíle dehydrovaný. Tak moc, že se mu po vystoupení z auta udělalo špatně. Musel přerušit rozhovory pro média a vrátit se na chvíli do garáže.

„Trochu se mi zamotala hlava. Ani si nepamatuji, jak jsem dokončil rozhovory pro televize. Pak už jen vím, že jsem seděl v garáži u ventilátoru. Asi mi klesl tlak,“ popsal Alonso. V Sakhiru dnes bylo 36 stupňů Celsia.

Teď už by měl být bývalý šampion zase v pořádku. Z Bahrajnu si veze bod. „Dneska jsme dosáhli svého maxima. V závodě se nestalo nic mimořádného ani nikdo neodpadl. Byl jsem osmý nejrychlejší a osmý jsem i dojel,“ poznamenal. „Do příštího závodu se musíme zlepšit,“ dodal.
Diskuze (52) Další článek: Felipe Massa měl už po dvou kolech po závodě
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10