Piquet se dočkal pochvaly

Alonsovi se udělalo špatně z horka.
Klepněte pro větší obrázekU Renaultu dnes došlo k nevídanému. Nelson Piquet sklidil od týmu větší pochvalu než Fernando Alonso. Brazilec sice nezískal za své desáté místo ani bod, ale jeho šéf Flavio Briatore ho přesto ocenil.

Utrápenému Piquetovi se totiž konečně podařilo dojet do cíle bez toho, aby ho televizní kamery přistihly, jak někde brouzdá v písku. „Nelsonův závod byl vynikající. Dostal se z patnáctého místa, jel agresivně, ale spolehlivě. Je jen škoda, že nedosáhl na body,“ řekl Briatore. Piquetovy časy se podle vedoucího inženýra Pata Symondse blížily těm Alonsovým.

Sám Brazilec měl ze svého výkonu dobrý pocit. „Zajel jsem dobrý závod. Bylo by to i lepší, kdybych jel poprvé do boxů dřív a podruhé později, ale i tak jsem spokojený. Byl to slušný závod, potřeboval jsem to,“ řekl.

Jeho hvězdný kolega Alonso se na startu propadl ze sedmého na osmé místo. Navíc mu brzy přestala fungovat pumpička na vodu, takže Španěl dojel do cíle dehydrovaný. Tak moc, že se mu po vystoupení z auta udělalo špatně. Musel přerušit rozhovory pro média a vrátit se na chvíli do garáže.

„Trochu se mi zamotala hlava. Ani si nepamatuji, jak jsem dokončil rozhovory pro televize. Pak už jen vím, že jsem seděl v garáži u ventilátoru. Asi mi klesl tlak,“ popsal Alonso. V Sakhiru dnes bylo 36 stupňů Celsia.

Teď už by měl být bývalý šampion zase v pořádku. Z Bahrajnu si veze bod. „Dneska jsme dosáhli svého maxima. V závodě se nestalo nic mimořádného ani nikdo neodpadl. Byl jsem osmý nejrychlejší a osmý jsem i dojel,“ poznamenal. „Do příštího závodu se musíme zlepšit,“ dodal.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.
14. března | Jean Todt si myslí, že by Ferrari už nemělo mít právo veta.
13. března | Výběr pneumatik pro první závod :) odkaz

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10