Piquet chtěl startovat v juniorské F3, FIA v čele s Domenicalim mu to zamítla

Nelson Piquet se chtěl vrátit do juniorské série formule 3. Za tým Carlin měl absolvovat závod v Pau. FIA mu to ale zamítla.
Piquet chtěl startovat v juniorské F3, FIA v čele s Domenicalim mu to zamítla

Před několika dny se objevila informace, že chce šampion formule E a bývalý jezdec F1 Nelson Piquet absolvovat závod ve formuli 3 a to konkrétně městský závod v Pau. Důvody pro tento „návrat“ jednatřicetiletého jezdce do juniorské série nebyl upřesněn, ale součástí kalendáře F3 je i prestižní závod v čínském Macao.

FIA ale Piquetovi účast zamítla. Federace nyní buduje určitou posloupnost sérií, která má mladíky připravit na vstup do F1. Součástí má být série F2 ale také soubor pravidel. Do F3 se například nesmí vrátit její šampion a jezdec v ní může zůstat jen tři sezóny apod. 

Podle článku 4.7. pravidel F3 musí být každá žádost jezdce o účast schválena FIA. 

Komise pro monoposty FIA, kterou vede bývalý šéf Scuderie a současný ředitel Lamborghini Stefano Domenicali, Piquetovu účast zamítla prostřednictvím elektronického hlasování. FIA prý musí ctít ducha série, jejímž cílem je připravit jezdce na vstup do F1.

„Nemůžeme popřít, že jsme byli rádi, že jezdec s talentem a úspěchy jako je Nelson Piquet Jr vyjádřil touhu závodit v jednom z kol evropského mistrovství v F3 na prestižním okruhu, jak je Pau,“ uvedl Domenicali. 

„Musíme však mít na paměti ducha šampionátu, kterým je jeden z prvních kroků na žebříčku do formule 1. “

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Video: představení okruhu v Baku

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10