Piquet bude po odchodu z formule E závodit v rallycrossu

Bývalý pilot formule 1 Nelson Piquet junior, který se v březnu rozešel s týmem Jaguar ve formuli E, se zúčastní několika závodů nově vzniklé rallycrossové série Titans RX.
Piquet bude po odchodu z formule E závodit v rallycrossu

Pro Piqueta to nebude debut v rallycrossu, Brazilec se již před časem účastnil americké série GRC, kde se mu v roce 2015 podařilo zvítězil ve Washingtonu DC s vozem Ford Fiesta. V nově vzniklém šampionátu Titans RX se zúčastní čtyř závodů se speciálem Pantera RX6, který bude během sezóny sdílet s Alexem Wurzem.

Piquet po odchodu z formule E nevypadl ze závodního tempa, protože se zúčastnil několika závodů v Brazílii velmi populárního okruhového šampionátu Stock Car Brazil.

Jaguar ukončil spolupráci s Nelsonem Piquetem juniorem

Jaguar ukončil spolupráci s Nelsonem Piquetem juniorem

„Jsem šťastný, že se budu účastnit série Titans RX. Miluji všechny formy motorsportu a před pár lety jsem si opravdu užíval závodění v rallycrossu v USA. Bude skvělé posadit se zpět za volant rallycrossového speciálu. Užijeme si mnoho zábavy,“ řekl Nelson Piquet junior pro motorsport.com.

Brazilský pilot se zúčastní prvních dvou podniků sezóny ve Francii a ve Velké Británii a poté přenechá závodní sedačku Alexanderu Wurzovi pro závod v Portugalsku. Pro další dva závodní víkendy se opět vrátí Piquet, který na závěr sezóny opět uvolní místo Wurzovi pro finále v Německu.

Foto: Formula E

Další článek: Takovou chybu by neudělal ani můj devítiletý syn, říká Briatore na adresu Ferrari

11:20 | Alexander Albon nasadí novou specifikaci motoru Honda. Čeká ho penalizace.
24. června | Toto Wolff navrhuje zrušit šikanu na rovince Mistral na okruhu Paula Ricarda. Okruhy s dlouhými rovinkami (Montreal, Baku) prý nabízí lepší show.
23. června | Steiner označil víkend ve Francii za nejhorší v historii týmu.
23. června | Norrise a Ricciarda doplní u stewardů Raikkonen.

GP Rakouska 2019

Pátek 28. června 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 29. června 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 30. června 2019
Závod 15.10