Piquet bude po odchodu z formule E závodit v rallycrossu

Bývalý pilot formule 1 Nelson Piquet junior, který se v březnu rozešel s týmem Jaguar ve formuli E, se zúčastní několika závodů nově vzniklé rallycrossové série Titans RX.
Piquet bude po odchodu z formule E závodit v rallycrossu

Pro Piqueta to nebude debut v rallycrossu, Brazilec se již před časem účastnil americké série GRC, kde se mu v roce 2015 podařilo zvítězil ve Washingtonu DC s vozem Ford Fiesta. V nově vzniklém šampionátu Titans RX se zúčastní čtyř závodů se speciálem Pantera RX6, který bude během sezóny sdílet s Alexem Wurzem.

Piquet po odchodu z formule E nevypadl ze závodního tempa, protože se zúčastnil několika závodů v Brazílii velmi populárního okruhového šampionátu Stock Car Brazil.

Jaguar ukončil spolupráci s Nelsonem Piquetem juniorem

Jaguar ukončil spolupráci s Nelsonem Piquetem juniorem

„Jsem šťastný, že se budu účastnit série Titans RX. Miluji všechny formy motorsportu a před pár lety jsem si opravdu užíval závodění v rallycrossu v USA. Bude skvělé posadit se zpět za volant rallycrossového speciálu. Užijeme si mnoho zábavy,“ řekl Nelson Piquet junior pro motorsport.com.

Brazilský pilot se zúčastní prvních dvou podniků sezóny ve Francii a ve Velké Británii a poté přenechá závodní sedačku Alexanderu Wurzovi pro závod v Portugalsku. Pro další dva závodní víkendy se opět vrátí Piquet, který na závěr sezóny opět uvolní místo Wurzovi pro finále v Německu.

Foto: Formula E

Další článek: Takovou chybu by neudělal ani můj devítiletý syn, říká Briatore na adresu Ferrari

11:19 | Nico Hülkenberg bude v Portugalsku, ale jen jako záloha. Lance Stroll by měl jet.
11:07 | Haas bude mít v příštím roce novou jezdeckou sestavu. Koho? Spekuluje se o Schumacherovi a Mazepinovi. Ve hře mohou být i další jména (například Pérez). Podle dostupných informací tento víkend žádné další oznámení nepřijde.
9:40 | Členové Jezdecké akademie Renaultu (Oscar Piastri, Christian Lundgaard a Kuan-jü Čou) si během čtyřdenního testu v Bahrajnu vyzkouší vůz Renaultu z roku 2018.
21:55 | V Algarve bude jediná DRS zóna. Detekční bod je 65 metrů za 14. zatáčkou a aktivační 125 metrů za 15. (poslední) zatáčkou.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10