Piquet bude po odchodu z formule E závodit v rallycrossu

Bývalý pilot formule 1 Nelson Piquet junior, který se v březnu rozešel s týmem Jaguar ve formuli E, se zúčastní několika závodů nově vzniklé rallycrossové série Titans RX.
Piquet bude po odchodu z formule E závodit v rallycrossu

Pro Piqueta to nebude debut v rallycrossu, Brazilec se již před časem účastnil americké série GRC, kde se mu v roce 2015 podařilo zvítězil ve Washingtonu DC s vozem Ford Fiesta. V nově vzniklém šampionátu Titans RX se zúčastní čtyř závodů se speciálem Pantera RX6, který bude během sezóny sdílet s Alexem Wurzem.

Piquet po odchodu z formule E nevypadl ze závodního tempa, protože se zúčastnil několika závodů v Brazílii velmi populárního okruhového šampionátu Stock Car Brazil.

Jaguar ukončil spolupráci s Nelsonem Piquetem juniorem

Jaguar ukončil spolupráci s Nelsonem Piquetem juniorem

„Jsem šťastný, že se budu účastnit série Titans RX. Miluji všechny formy motorsportu a před pár lety jsem si opravdu užíval závodění v rallycrossu v USA. Bude skvělé posadit se zpět za volant rallycrossového speciálu. Užijeme si mnoho zábavy,“ řekl Nelson Piquet junior pro motorsport.com.

Brazilský pilot se zúčastní prvních dvou podniků sezóny ve Francii a ve Velké Británii a poté přenechá závodní sedačku Alexanderu Wurzovi pro závod v Portugalsku. Pro další dva závodní víkendy se opět vrátí Piquet, který na závěr sezóny opět uvolní místo Wurzovi pro finále v Německu.

Foto: Formula E

Další článek: Takovou chybu by neudělal ani můj devítiletý syn, říká Briatore na adresu Ferrari

18:02 | Haas oznámil prodloužení spolupráce se sponzorem Richard Mille.
14:41 | Peugeot se vrací do WEC. Od roku 2022 bude jezdit v kategorii hypercarů.
12. listopadu | Binotto potvrdil, že Leclerc v Brazílii nasadí nový motor. Není ale jasné, zda půjde o letošní nejnovější specifikaci, nebo něco ještě novějšího (pro příští rok).

GP Brazílie 2019

Pátek 15. listopadu 2019
1. trénink 15.00–16.30
2. trénink 19.00–20.30
Sobota 16. listopadu 2019
3. trénink 16.00–17.00
Kvalifikace 19.00–20.00
Neděle 17. listopadu 2019
Závod 18.10