Piquet a Trulli budou testovat v NASCAR, cílem ale zůstává formule 1

Na přestup do zámoří se nechystají.
Jarna Trulliho a Nelsona Piqueta čekají testy v zámořské sérii NASCAR, oba ale shodně tvrdí, že nejde o přípravy na přestup, prioritou pro ně zůstává formule 1.

Trulli loni navštívil závod NASCAR v Michiganu a vozy u něj vzbudily zájem. Proto požádal Toyotu, zda by si jeden z nich mohl vyzkoušet. Toyota mu nabídla dvoudenní test v listopadu a vedení týmu mu k tomu dalo svolení.

"Ale chci zdůraznit, že jde jen o příležitost vyzkoušet si jinou kategorii motorsportu z důvodu osobního potěšení. Stoprocentně zůstávám odevzdán formuli 1," uvedl Trulli.

Nelsona Piqueta čeká test v NASCAR již příští týden v pondělí, ale taktéž odmítá, že by si připravoval cestu pro kariéru v zámoří.

"Takový plán není," uvedl Piquet. "Je to využití vzrušující příležitosti. Tyto vozy neznám a bude to dobrá zkušenost, zjistit, jaké jsou."

"Nebudu mít klid, dokud se neprosadím ve formuli 1. Jednám s několika týmy, které mají volná místa. Nové týmy jsou stále otevřené. Nedělám si iluze, vím, že to bude těžké, ale jednám s lidmi a pokud dostanu příležitost, dám tomu sto procent."

Brazilec si vyzkouší vůz NASCAR série Camping World Truck týmu Red Horse Racing.
Další článek: Manor vyvíjí vůz bez aerodynamického tunelu

18. ledna | Nezískal titul, ale stal se legendou... Gilles Villeneuve by dnes oslavil 70.
17. ledna | Toro Rosso alias Alpha Tauri potvrdilo, že prošlo crash testy.
17. ledna | Carlos Sainz vyhrál potřetí Dakar. Alonso 13.
16. ledna | Tata Communications po osmi letech ukončila partnerství s F1 při spolupráci na digitální transformaci sportu, uvedl Reuters.