Piquet a Trulli budou testovat v NASCAR, cílem ale zůstává formule 1

Na přestup do zámoří se nechystají.
Jarna Trulliho a Nelsona Piqueta čekají testy v zámořské sérii NASCAR, oba ale shodně tvrdí, že nejde o přípravy na přestup, prioritou pro ně zůstává formule 1.

Trulli loni navštívil závod NASCAR v Michiganu a vozy u něj vzbudily zájem. Proto požádal Toyotu, zda by si jeden z nich mohl vyzkoušet. Toyota mu nabídla dvoudenní test v listopadu a vedení týmu mu k tomu dalo svolení.

"Ale chci zdůraznit, že jde jen o příležitost vyzkoušet si jinou kategorii motorsportu z důvodu osobního potěšení. Stoprocentně zůstávám odevzdán formuli 1," uvedl Trulli.

Nelsona Piqueta čeká test v NASCAR již příští týden v pondělí, ale taktéž odmítá, že by si připravoval cestu pro kariéru v zámoří.

"Takový plán není," uvedl Piquet. "Je to využití vzrušující příležitosti. Tyto vozy neznám a bude to dobrá zkušenost, zjistit, jaké jsou."

"Nebudu mít klid, dokud se neprosadím ve formuli 1. Jednám s několika týmy, které mají volná místa. Nové týmy jsou stále otevřené. Nedělám si iluze, vím, že to bude těžké, ale jednám s lidmi a pokud dostanu příležitost, dám tomu sto procent."

Brazilec si vyzkouší vůz NASCAR série Camping World Truck týmu Red Horse Racing.
Další článek: Manor vyvíjí vůz bez aerodynamického tunelu

14. července | Masi bude pokračovat jako ředitel závodu až do konce sezóny.
14. července | Během závodu se 26krát změnilo nejrychlejší kolo závodu. Ve všech případech ho zajeli jezdci Mercedesu. #F1Fakt
14. července | Tým Šenkýř Motorsport vybojoval na Red Bull Ringu skvělé druhé místo! odkaz