Piloti Williamsu doplatili zejména na velký provoz a nezahřáté pneumatiky

Potřetí v řadě se oba jezdci Williamsu dostali v kvalifikaci mezi nejlepší desítku, když Valtteri Bottas bude na roštu šestý a Felipe Massa devátý.
Piloti Williamsu doplatili zejména na velký provoz a nezahřáté pneumatiky

Podle Bottase Williamsu neprospěla zejména mokrá trať a také silný provoz na trati. „Poslední trénink, kde jsem skončil první, ukázal, že na suchu máme velmi silný vůz. Mokro ale ostatním vozům umožnilo přiblížit se nám a bohužel jsme se nekvalifikovali tak vysoko, jak jsme chtěli,” řekl Fin.

„Kvůli provozu mi v zahřívacím kole klesla teplota pneumatik, což je pro nás klíčové a kvůli tomu byla má poslední jízda obtížnější než ty předchozí, během kvalifikace jsme ztráceli čas hlavně ve druhém sektoru. Naše rychlost za mokra se od začátku kvalifikace mnohem zlepšila a šestá pozice je pořád dobrý výsledek.”

Podobně na tom byl v kvalifikaci také Massa. „Déšť byl dnes velmi zrádný a nedovolil nám ukázat naši pravou rychlost. V Q1 a Q2 vypadala naše rychlost slušně, v Q3 jsem ale v zahřívacím kole vjel do velkého provozu a kvůli tomu jsem nemohl pořádně zahřát pneumatiky. V rychlém kole jsem proto z vozu nemohl vymáčknout maximum. I když byla v Q3 trať rychlejší a usychala, můj čas byl pomalejší než v Q2.”

Další článek: Vettel je s kvalifikací velmi spokojen

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10