Piloti Williamsu doplatili zejména na velký provoz a nezahřáté pneumatiky

Potřetí v řadě se oba jezdci Williamsu dostali v kvalifikaci mezi nejlepší desítku, když Valtteri Bottas bude na roštu šestý a Felipe Massa devátý.
Piloti Williamsu doplatili zejména na velký provoz a nezahřáté pneumatiky

Podle Bottase Williamsu neprospěla zejména mokrá trať a také silný provoz na trati. „Poslední trénink, kde jsem skončil první, ukázal, že na suchu máme velmi silný vůz. Mokro ale ostatním vozům umožnilo přiblížit se nám a bohužel jsme se nekvalifikovali tak vysoko, jak jsme chtěli,” řekl Fin.

„Kvůli provozu mi v zahřívacím kole klesla teplota pneumatik, což je pro nás klíčové a kvůli tomu byla má poslední jízda obtížnější než ty předchozí, během kvalifikace jsme ztráceli čas hlavně ve druhém sektoru. Naše rychlost za mokra se od začátku kvalifikace mnohem zlepšila a šestá pozice je pořád dobrý výsledek.”

Podobně na tom byl v kvalifikaci také Massa. „Déšť byl dnes velmi zrádný a nedovolil nám ukázat naši pravou rychlost. V Q1 a Q2 vypadala naše rychlost slušně, v Q3 jsem ale v zahřívacím kole vjel do velkého provozu a kvůli tomu jsem nemohl pořádně zahřát pneumatiky. V rychlém kole jsem proto z vozu nemohl vymáčknout maximum. I když byla v Q3 trať rychlejší a usychala, můj čas byl pomalejší než v Q2.”

Diskuze (1) Další článek: Vettel je s kvalifikací velmi spokojen
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00