Piloti Red Bullu jsou výsledkem kvalifikace zklamáni

Red Bull potvrdil, že Monza jezdící se s nízkou úrovní přítlaku mu až tolik nesvědčí. Sebastian Vettel skončil v kvalifikaci osmý a Daniel Ricciardo devátý.
Piloti Red Bullu jsou výsledkem kvalifikace zklamáni

Pátého Kevina Magnussena a osmého Vettela ve Q3 dělilo pouhých 122 tisícin sekundy. Vyrovnanost kvalifikace potvrdil také čtyřnásobný mistr světa. „Všechno mezi pátým a desátým místem dnes bylo možné, bylo to ale velmi vyrovnané,” řekl Vettel.

„Je smůla, když přijdete o pár pozic jen o pár desetin, věděli jsme ale, že tomu tak dnes bude. Zítra bychom měli být rychlejší než mclareny, řekl bych, že na tom budeme stejně s Ferrari, zatímco Williams a Mercedes budou zřejmě trochu rychlejší. Budeme se ale starat jen o sebe a uvidíme, co se v závodě stane.”

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

I když je Ricciardo v průběžném pořadí před svým týmovým kolegou, v kvalifikaci se už potřetí za sebou musel před Vettelem sklonit. Australan proto není příliš nadšený.

„Ačkoliv jsme čekali obtížnou kvalifikaci, jsem zklamán. Devátá pozice není nic, z čeho bych měl být nějak nadšený. Seb je přede mnou, ale jen na osmé pozici a jako tým bychom byli radši, kdybychom byli blíž k nejlepší pětce. Věděli jsme, že nebudeme bojovat o první dvě řady, ale mysleli jsme, že možná šestá příčka bude možná.”

Váš názor Další článek: Bottas je spokojen s téměř perfektním kolem
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00