Piloti Red Bullu jdou do závodu s odlišnou strategií

Red Bull se v případě Daniela Ricciarda a Maxe Verstappena rozhodl oproti svým soupeřům pro Velkou cenu Abú Dhabí pro jinou strategii z pohledu pneumatik.
Piloti Red Bullu jdou do závodu s odlišnou strategií

Ricciardo s Verstappenem se do Q3 jako jediní dostali na superměkké směsi, zatímco všichni ostatní piloti z nejlepší desítky zajeli nejrychlejší čas v Q2 na ultra měkké směsi, která vydrží méně než superměkká směs.

„Musíme něco zkusit,“ řekl Ricciardo ke strategii Red Bullu. „Zdá se, že je to v letošním roce už takový trend. Když jsme v pozici, ve které se můžeme kvalifikovat na odlišné směsi, tak zjistíme, jestli tím získáme nějakou příležitost, a uvidíme, co to udělá.“

„Jinak byla Q3 ale docela dobrá. Měl jsem docela pomalý začátek kvalifikace. Když se to v Q3 počítalo, tak jsem měl pocit, že jsem zajel několik (konkurenceschopných) časů, takže jsem spokojen. Cílem bylo třetí místo a snad někde tam (v top 3) dokážeme být i zítra,“ řekl Ricciardo, který dokázal v boji o třetí místo porazit oba piloty Ferrari.

Verstappen šestý

Až za Kimim Räikkönenem a Sebastianem Vettelem přitom na šestém místě bude druhý pilot Red Bullu Verstappen. I on ale superměkké sadě věří.

„Ultra měkká směs je v dlouhých jízdách poměrně slabá,“ řekl Verstappen. „Odjel jsem dlouhou jízdu (v posledním tréninku) za docela vysokých teplot, a superměkká směs byla docela dobrá, takže uvidíme zítra, zkrátka jsme zkusili něco jiného.“

„Musím se posunout vpřed, rychlost tam po celý víkend je,“ dodal Verstappen. „Na konec startuji poslední z pohledu nejlepších třech týmů (Mercedes, Red Bull a Ferrari), takže rozhodně nejsem spokojen, samozřejmě to ale zítra bude zajímavý závod.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Hamilton si po závěrečné kvalifikaci pochvaluje letošní vůz

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10