Piloti Red Bullu dosáhli v Rusku maxima

Max Verstappen z Red Bullu dojel ve Velké ceně Ruska vozů formule 1 pod stupni vítězů na čtvrté pozici, když podle svých slov vytěžil ze závodu maximum.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Piloti Red Bullu dosáhli v Rusku maxima | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Verstappen si v kvalifikaci vyjel čtvrté místo, když porazil Valtteriho Bottase z Mercedesu. Za nasazení nové pohonné jednotky ale dostal penalizaci pěti míst a do závodu tak vyrážel z deváté pozice.

Během závodu se mu nicméně podařilo probojovat se na čtvrté místo, na kterém dojel se čtrnáctisekundovou ztrátou na třetího Charlese Leclerca.

„Bylo to pěkně nudné, ale bylo to maximum, jaké jsme mohli dosáhnout,“ řekl Verstappen.

V pátečních trénincích přitom Red Bull patřil k nejrychlejším. „Oni (Ferrari) ale vylepšili motor více než my. Myslím, že možná nebyli spokojeni s vyvážením jejich vozu, já byl se svým hned spokojen. Tato trať nám ale nesedí. Myslím, že to byl jen dobrý pátek, kde jsme vylepšili nastavení.“

Albon po startu z boxů dojel za Verstappenem

Pěknou stíhací jízdu předvedl na okruhu v Soči jeho týmový kolega Alexander Albon. Ten po nehodě v kvalifikaci startoval do závodu z boxů.

„Po obtížné sobotě jsem šťastný. Myslím, že tohle bylo opravdu maximum, kterého jsme mohli dosáhnout. Měli jsme trochu štěstí na safety car a podobně, navíc jsme měli rychlost, takže jsem rád,“ řekl.

Albon se v průběhu závodu potýkal s problémy s brzdami, které podle něj limitovaly rychlost jeho postupu pořadím vpřed.

„Myslím, že způsob, jakým je tato trať navržena, když jedete za sebou jako ve vlaku, je mnohem horší než na jiných tratích, protože je to skoro jako v tunelu. Vzduch se drží na jednom místě, trochu jako na městském okruhu. Ztráta přítlaku byla při jízdě za jiným vozem obrovská,“ popsal.

„Nemohl jsem proto předjíždět tak jako ve Spa nebo na Monze a dostat se před lidi na brzdách.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Místo double Ferrari přišlo double Mercedesu. V Rusku vyhrál Hamilton
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00