Piloti Mercedesu za sebou mají velice akční závod

Ovšem s nepříliš uspokojivým koncem. Jak Rosberg, tak i Schumacher si oproti svým startovním pozicím pohoršili. Oba jezdci nicméně byli hodně vidět.
Piloti Mercedesu za sebou mají velice akční závod

Nico Rosberg startoval z velmi slibné třetí pozice. Včera předpovídal, že se mu na startu podaří dostat se před Webbera. To se také vyplnilo. Vůz ovšem nebyl tak konkurenceschopný jako v kvalifikaci a Rosberg se nakonec musel spokojit s pátou pozicí.

"Start byl fantastický, předjel jsem Marka a v prvním kole jel na druhém místě. Pak mě ale začaly trápit pneumatiky. Strategie nám ale vyšla a dokázali jsme díky ní vykřesat slušnou pozici. Je fajn porazit Jensona a dojet jen pár sekund za Lewisem. Na špici stále ztrácíme, ale vůz je zase o něco lepší. Nevíme přesně, proč jsme lepší v kvalifikaci a v závodě je to horší, ale podíváme se na to. Celkově to byl dobrý víkend a už se těším do Barcelony," nechal se slyšet Rosberg.

Michael Schumacher se v závodě nenudil, svedl mnoho soubojů kolo na kolo. V bodový příděl se to však proměnit nepodařilo a sedminásobný mistr světa se musel spokojit s dvanáctou pozicí.

"Dneska to byl samý souboj a akce, což je ta pozitivní část mého závodu. Pochopitelně s výsledkem nejsem příliš spokojen, ale zodpovědnost za něj nesu sám. Incident s Petrovem hodně ovlivnil můj závod. Byli jsme si hodně blízko, následně jsme kolidovali, ale chyba byla spíše na mé straně. Vynucená neplánovaná zastávka v boxech pak diktovala zbytek mého závodu. Z Turecka můžeme odjet s vědomím, že kráčíme dobrým směrem. Stále máme v záloze novinky, které by nás měly posunout kupředu," prohlásil Schumacher.

Další článek: Za propadem McLarenu stojí nenasazení technických vylepšení

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00