Piloti Mercedesu za sebou mají velice akční závod

Ovšem s nepříliš uspokojivým koncem. Jak Rosberg, tak i Schumacher si oproti svým startovním pozicím pohoršili. Oba jezdci nicméně byli hodně vidět.
Piloti Mercedesu za sebou mají velice akční závod

Nico Rosberg startoval z velmi slibné třetí pozice. Včera předpovídal, že se mu na startu podaří dostat se před Webbera. To se také vyplnilo. Vůz ovšem nebyl tak konkurenceschopný jako v kvalifikaci a Rosberg se nakonec musel spokojit s pátou pozicí.

"Start byl fantastický, předjel jsem Marka a v prvním kole jel na druhém místě. Pak mě ale začaly trápit pneumatiky. Strategie nám ale vyšla a dokázali jsme díky ní vykřesat slušnou pozici. Je fajn porazit Jensona a dojet jen pár sekund za Lewisem. Na špici stále ztrácíme, ale vůz je zase o něco lepší. Nevíme přesně, proč jsme lepší v kvalifikaci a v závodě je to horší, ale podíváme se na to. Celkově to byl dobrý víkend a už se těším do Barcelony," nechal se slyšet Rosberg.

Michael Schumacher se v závodě nenudil, svedl mnoho soubojů kolo na kolo. V bodový příděl se to však proměnit nepodařilo a sedminásobný mistr světa se musel spokojit s dvanáctou pozicí.

"Dneska to byl samý souboj a akce, což je ta pozitivní část mého závodu. Pochopitelně s výsledkem nejsem příliš spokojen, ale zodpovědnost za něj nesu sám. Incident s Petrovem hodně ovlivnil můj závod. Byli jsme si hodně blízko, následně jsme kolidovali, ale chyba byla spíše na mé straně. Vynucená neplánovaná zastávka v boxech pak diktovala zbytek mého závodu. Z Turecka můžeme odjet s vědomím, že kráčíme dobrým směrem. Stále máme v záloze novinky, které by nás měly posunout kupředu," prohlásil Schumacher.

Další článek: Za propadem McLarenu stojí nenasazení technických vylepšení

Témata článku: , , , ,

Aktuality

18:27 | Letošní vůz McLarenu ponese název MCL60.. připomene 60. výročí značky. 
7. února | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
7. února | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
7. února | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února