Piloti McLarenu věří v dramatický obrat k lepšímu

Alonso předpovídá zrychlení o více než dvě sekundy na kolo.
Piloti McLarenu věří v dramatický obrat k lepšímu

Jezdci týmu McLaren Fernando Alonso a Jenson Button jsou přesvědčeni, že jejich stáj je schopna dát v letošním roce zapomenout na velice nepovedenou sezónu 2015 a výkonnostně se posunout pořadím vzhůru.

McLaren se pro rok 2015 rozhodl nahradit v roli svého dodavatele pohonných jednotek Mercedes Hondou, která se vrátila do formule 1. V první sezóně však výrazně zaostávala za konkurencí co do využívání hybridního systému.

Alonso však vstupuje do ročníku 2016 s novým optimismem a věří, že McLaren může zrychlit o více než dvě sekundy na kolo a vrátit se mezi přední týmy.

„Myslím, že relativně to bude více (než dvě sekundy),“ řekl Španěl. „V některých částech roku jsme vůbec neoptimalizovali vůz.

Teď už víme o něco jasněji, jaké jsou silné stránky vozu a v tom ohledu z něj potřebujeme dostat o trochu víc.

Víme, že pohonná jednotka nás omezovala ze všeho nejvíce, takže co se týče designu (vozu) a filozofie, nic (pro rok 2016) výrazně neměníme. Víme, jaký deficit máme ve srovnání s ostatními vozy na rovinkách.

Pokud tedy aplikujeme některá řešení a všechno bude fungovat, jak čekáme, pokrok v čase na kolo bude obrovský.

Máme řešení, která jsou logická a poměrně dobrá a udržujeme motivaci vysoko, protože si myslím, že (v roce 2016) to bude úplně jiný obrázek.“

Button doufá, že McLaren napodobí Ferrari

Button doufá, že McLaren napodobí Ferrari

Kolega Button nedávno dodal: „Bylo skvělé vidět Ferrari nabrat rychlost. Slyšel jsem zvěsti, že přes zimu našli sto koní. Nevím, jestli je to pravda, nebo ne. Cokoliv ale našli, bylo to ohromné a při mnoha příležitostech bojovali s Mercedesem. Bylo dobré to vidět.

Je jasné, že my musíme udělat ještě větší pokrok, chceme-li toho dosáhnout, ale dá se to přes zimu zvládnout.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Pérez nevylučuje v budoucnu odchod z Force Indie

27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00