Piloti Ferrari si v závodě nepolepšili

S dvanácti body odjíždí z Velké ceny Monaka formule 1 tým Ferrari.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Piloti Ferrari si v závodě nepolepšili | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Charles Leclerc si v závodě udržel šestou pozici, na které také startoval. Monačan v sobotní kvalifikaci sice obsadil třetí místo, následně byl ale penalizován ztrátou tří míst na roštu za zdržování Landa Norrise.

„Už od momentu, kdy jsme včera dostali penalizaci, jsme byli pozadu. Když začalo pršet, mohli jsme jít na přechodné pneumatiky brzy, rozhodli jsme se ale zůstat, jelikož tam byla stále spousta vozů na slickách. Chtěli jsme proto zůstat v naději, že vyjede safety car, který byste na 90 % v těchto podmínkách tady očekávali,“ řekl Leclerc.

„Když se ohlédneme zpět, mohli jsme se rozhodnout jinak, v tu chvíli to ale vypadalo jako dobrá příležitost získat spoustu pozic. Nelitují rozhodnutí, která jsme učinili ohledně naší strategie.

„Ve druhém stintu to bylo jen o tom udržet auto na trati a dovézt ho do cíle,“ dodal Monačan.

Sainz není spokojen

V závodě se naopak výrazně propadl Carlos Sainz, který dojel po startu ze čtvrtého místa až osmý.

„Dnes to byl v Monaku událostmi nabitý závod. Konečný výsledek není takový, jaký jsem si představoval, protože na každé směsi jsem měl dobrou rychlost a osmé místo je frustrující,“ řekl Sainz.

„Zastávky v boxech dnes byly klíčové, byla to ale složitá rozhodnutí, obzvlášť změna na přechodnou sadu, jelikož déšť velmi rychle zesílil a já se na suchých pneumatikách roztočil, čímž jsem ztratil nějaké pozice.“

Kolize Sainze a Ocona

Další článek: Fotogalerie: Velká cena Monaka 2023

Témata článku: , , ,