Piloti F1 možná pokleknou na podporu boje proti rasismu

Členové Asociace jezdců velkých cen v pátek rozhodnou, zda se jezdci zapojí do protirasistických demonstrací.
Piloti F1 možná pokleknou na podporu boje proti rasismu

O možné aktivistické angažovanosti závodníků promluvil pilot McLarenu Lando Norris.

„Někteří piloti už o této možnosti mluvili. Pokud k tomu ale má dojít, mělo by to být jednotné. Chceme ukázat, že respektujeme a zajímáme se o všechny. Až přijde správný čas, uděláme, co je potřeba.

Chci být lepší než ostatní jezdci, ale všichni bychom měli mít stejné podmínky. Není fér, že je k lidem přistupováno na základě jejich rasy.

Náš sport zajímá miliony lidí. Čím víc my jezdci, ale i týmy a celá komunita formule 1 uděláme, tím větší to bude mít dopad,“ věří Norris.

Symbolické pokleknutí značí, že daný jedinec podporuje populární protirasistické hnutí. Toto gesto nabírá na známosti zejména v rámci současných protestů vzniklých po smrti Američana George Floyda.

Pokud k protestu pilotů dojde, stane se tak už v rámci Grand Prix Rakouska, která se koná tento víkend na Red Bull Ringu. 

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Ferrari v Rakousku ukáže, co se naučilo. Nové díly ale přiveze až do Maďarska

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10