Pilot klíčem k dominanci? Nestojí to na jednotlivci, říká Hamilton

Michael Schumacher i Lewis Hamilton se během svých kariér stali symbolem úspěšné éry jednoho týmu. Britský pilot však odmítá, že by jeden závodní pilot mohl nést zásluhy za dominanci své stáje.
Foto: Getty Images / Pool
Pilot klíčem k dominanci? Nestojí to na jednotlivci, říká Hamilton | Foto: Getty Images / Pool

Na sklonku starého tisíciletí přestoupil k Ferrari Michael Schumacher, který stáj z Maranella nasměroval do veleúspěšného období.

V současné éře působí ve formuli 1 Lewis Hamilton, který na německém Nürburgringu vyhrál už 91. závod v kariéře a vyrovnal tak „nedosažitelný“ Schumacherův rekord v počtu triumfů.

Hamilton toho dosáhl hodně, ale Schumacher byl nejlepší, myslí si Vettel

Hamilton toho dosáhl hodně, ale Schumacher byl nejlepší, myslí si Vettel

Stejně jako byl Schumacher symbolem úspěchu Ferrari je nyní Hamilton symbolem úspěchu Mercedesu. Podle britského závodníka však jediný jezdec nemůže nést veškeré zásluhy.

„Já jsem nepozvednul Mercedes, stejně jako Michael nepozvedl Ferrari. Michaela miluji a je pro mě legendou, ale tehdy to nebyl pouze on. Měl kolem sebe velké množství lidí,“ rozpovídal se šestinásobný mistr světa pro motorsportweek.com.

„Jde o spolupráci. Jezdci jako Michael nebo já musejí být kormidlem. Za sebou máte mocnou sílu inteligence, počítačů a čísel, která vám napovídají, jak má vypadat perfektní auto.“

91 vítězství Schumachera a Hamiltona v číslech a zajímavostech

91 vítězství Schumachera a Hamiltona v číslech a zajímavostech

„Řekl bych, že existuje taky něco, co počítač nedokáže nasimulovat. Jde o ten pocit, který máte z auta v zatáčce a o podobné věci.“

„Naší prací tedy je nasměrovat inženýry na správnou cestu, pokračovat ve vlastním vývoji a motivovat ty, se kterými pracujete.“

Další článek: Motorsport na víkend: DTM v Zolderu a malé Le Mans v zámoří