Pietro Fittipaldi bude pokračovat jako testovací a rezervní jezdec Haasu

Americký tým Haas spolupracuje s brazilským pilotem již od sezóny 2019.
Foto: Getty Images
Pietro Fittipaldi bude pokračovat jako testovací a rezervní jezdec Haasu | Foto: Getty Images

Šestadvacetiletý Pietro Fittipaldi bude u Haasu plnit roli náhradníka již pátým rokem v řadě. 

V roce 2020 se dokonce dočkal šance ukázat své schopnosti ve dvou velkých cenách, když zaskakoval za poraněného Romania Grosjeana. Jeho nejlepším výsledkem tehdy bylo 17. místo ve Velké ceně Sachíru. 

Pokud se nestane nic neočekávaného, a nebude potřeba nahradit Kevina Magnussena či Nika Hülkenberga, bude Brazilec letos primárně závodit s prototypem LMP2 – ve světovém šampionátu FIA WEC a americkém seriálu IMSA. 

„Již dříve jsem řekl, že klíčem k úspěchu ve formuli 1 je kontinuita a konzistence. To, že Pietro zůstane v týmu i v roce 2023, mě utvrzuje v tom, že máme pevné základy,“ uvedl Guenther Steiner v tiskovém prohlášení. 

„Jsem velmi rád, že mohu pokračovat v týmu Haas F1, který považuji za svou rodinu,“ prohlásil vnuk dvojnásobného mistra světa Emersona Fittipaldiho.

„Bude to moje pátá sezóna ve formuli 1 v roli oficiálního rezervního a testovacího jezdce týmu Haas a jsem nadšený, že do roku 2023 vstoupím po velmi úspěšné sezóně. V loňském roce jsem absolvoval dva volné tréninky, testoval jsem na začátku roku a i v testech na konci sezóny, takže jsem si už mohl vyzkoušet některé věci pro novou sezonu.“

Další článek: První vůz formule 1 Michaela Schumachera půjde do dražby

Témata článku: ,

Aktuality

4. února | EisKing přinesl rozhovor s Romanem Staňkem... 
3. února | Ve třech amerických závodech pojede Red Bull se zbarveními, které navrhnou fanoušci.... to je asi jediná důležitá informace, která za 30 minut prezentace Red Bullu zazněla. 
3. února | Ferrari dnes poprvé nastartovalo motor v letošním voze. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února