Pierre Gasly zůstane u týmu AlphaTauri také v příští sezóně

Pierre Gasly bude i v roce 2021 závodit ve formuli 1 za tým AlphaTauri.
Pierre Gasly zůstane u týmu AlphaTauri také v příští sezóně

Gaslymu se letos daří. V dramatické Velké ceně Itálie získal své první vítězství ve formuli 1, týmu AlphaTauri (dříve Toro Rosso) tím přivezl druhé vítězství v historii a po 24 letech se stal prvním Francouzem, který vyhrál velkou cenu F1.

Gasly se do Toro Rosso vrátil po 12 závodech ročníku 2019, když byl pro neuspokojivé výkony odvolán z týmu Red Bull. Ještě do konce sezóny ale dokázal pro Toro Rosso získat stupně vítězů v Brazílii.

„Jsem velmi šťastný, že budu další sezónu pokračovat se Scuderia AlphaTauri. Tento rok jde dobře a jsme na cestě za nejúspěšnější sezónou v historii týmu. Cítím, že máme velmi silný vztah, dokázali jsme využít každé příležitosti, tou nejlepší byla Velká cena Itálie,“ řekl Gasly.

„Vyhrát v Monze můj první závod formule 1 byl velmi výjimečný moment, bylo skvělé získat pro tým druhé vítězství v historii, na to jsem velmi hrdý. Udělám maximum, abych tlačil tým a posunul ho co nejvíce dopředu.“

Z Gaslyho setrvání u AlphaTauri má radost také šéf týmu Franz Tost. „Od chvíle, co se minulý rok vrátil do týmu, neustále ukazuje velmi dobré výkony, když dosáhl dvakrát na stupně vítězů. Druhým místem v Brazílii 2019 a vítězstvím v domácím závodě týmu v letošní Velké ceně Itálie,“ řekl Tost.

Gasly získal první vítězství ve F1. Ukončil tak dlouhé čekání Francie i Faenzy

Gasly získal první vítězství ve F1. Ukončil tak dlouhé čekání Francie i Faenzy

Nejasné zatím zůstává jméno jeho týmového kolegy pro příští rok. O svou budoucnost v hlavním týmu Red Bullu nyní musí bojovat Alexander Albon, který v Red Bullu Gaslyho nahradil. V případě, že by Albon vedení týmu nepřesvědčil, Red Bull by si vedle Maxe Verstappena vybral někoho mimo svůj jezdecký program.

O sedačku v AlphaTauri si svými výkony ve formuli 2 říká i junior Hondy Juki Cunoda. Současný Gaslyho týmový kolega Daniil Kvjat také nemá své jisté, když jej Francouz letos poráží.

Další článek: Bernie Ecclestone a Niki Lauda: Souboj o miliony

14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.
28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00