Pierre Gasly zůstane u týmu AlphaTauri také v příští sezóně

Pierre Gasly bude i v roce 2021 závodit ve formuli 1 za tým AlphaTauri.
Pierre Gasly zůstane u týmu AlphaTauri také v příští sezóně

Gaslymu se letos daří. V dramatické Velké ceně Itálie získal své první vítězství ve formuli 1, týmu AlphaTauri (dříve Toro Rosso) tím přivezl druhé vítězství v historii a po 24 letech se stal prvním Francouzem, který vyhrál velkou cenu F1.

Gasly se do Toro Rosso vrátil po 12 závodech ročníku 2019, když byl pro neuspokojivé výkony odvolán z týmu Red Bull. Ještě do konce sezóny ale dokázal pro Toro Rosso získat stupně vítězů v Brazílii.

„Jsem velmi šťastný, že budu další sezónu pokračovat se Scuderia AlphaTauri. Tento rok jde dobře a jsme na cestě za nejúspěšnější sezónou v historii týmu. Cítím, že máme velmi silný vztah, dokázali jsme využít každé příležitosti, tou nejlepší byla Velká cena Itálie,“ řekl Gasly.

„Vyhrát v Monze můj první závod formule 1 byl velmi výjimečný moment, bylo skvělé získat pro tým druhé vítězství v historii, na to jsem velmi hrdý. Udělám maximum, abych tlačil tým a posunul ho co nejvíce dopředu.“

Z Gaslyho setrvání u AlphaTauri má radost také šéf týmu Franz Tost. „Od chvíle, co se minulý rok vrátil do týmu, neustále ukazuje velmi dobré výkony, když dosáhl dvakrát na stupně vítězů. Druhým místem v Brazílii 2019 a vítězstvím v domácím závodě týmu v letošní Velké ceně Itálie,“ řekl Tost.

Gasly získal první vítězství ve F1. Ukončil tak dlouhé čekání Francie i Faenzy

Gasly získal první vítězství ve F1. Ukončil tak dlouhé čekání Francie i Faenzy

Nejasné zatím zůstává jméno jeho týmového kolegy pro příští rok. O svou budoucnost v hlavním týmu Red Bullu nyní musí bojovat Alexander Albon, který v Red Bullu Gaslyho nahradil. V případě, že by Albon vedení týmu nepřesvědčil, Red Bull by si vedle Maxe Verstappena vybral někoho mimo svůj jezdecký program.

O sedačku v AlphaTauri si svými výkony ve formuli 2 říká i junior Hondy Juki Cunoda. Současný Gaslyho týmový kolega Daniil Kvjat také nemá své jisté, když jej Francouz letos poráží.

Další článek: Bernie Ecclestone a Niki Lauda: Souboj o miliony

9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00