Piero Ferrari: táta se obrací v hrobě

Piero Ferrari se v rozhovoru s italským novinářem Leem Turrinim vyjádřil k některým tématům.
Piero Ferrari: táta se obrací v hrobě

Syn zakladatele Ferrari a současný víceprezident automobilky Piero Ferrari věří, že Fernando Alonso zůstane u týmu a ukončí ve Ferrari svou kariéru. „Upřímně řečeno, doufám, že Alonso zůstane v Maranellu až do konce své kariéry. Nejsem zodpovědný za jednání, mluvím pouze o hodnotě jezdce a stále si myslím, že Fernando je ten pravý pro naše naděje. Na nás je, abychom jemu a Kimimu dali konkurenceschopný vůz.“

Ferrari nepatří mezi zastánce současné úsporné a omezené Formule 1. Dnes (v pondělí) už jdou zaměstnanci Scuderie opět do práce, ale rozhovor byl učiněn v době, kdy na továrně visel symbolický zámek. Týmy totiž musí na dva týdny v průběhu letní přestávky továrnu zavřít. To je jedna z věcí, které Ferrarimu vadí.

„Táta se obrací v hrobě. Nenáviděl odchody, byl vždy v kanceláři v polovině srpna a užil by si to jako Vánoce, kdyby mohl testovat ve Fioranu. Dnes je všechno zakázáno, testování v průběhu sezóny, motory jsou zmrazeny. Jen těžko už v tomhle vidím Formuli 1,“ říká Ferrari, který ale chápe, že by se na něj mohla sesypat kritika těch, kteří považují úsporná opatření za nutnost. Také Ferrari se podílelo na některých těchto krocích.

Diskuze (23) Další článek: DTM: Wittmann ustál tlak Rockenfellera a počtvrté vítězí
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.