Piero Ferrari: Leclerc se rychlostí může vyrovnat Verstappenovi, má ale méně zkušeností. Ještě může růst

Viceprezident Ferrari porovnal úřadujícího šampiona Maxe Verstappena s Charlesem Leclercem
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Piero Ferrari: Leclerc se rychlostí může vyrovnat Verstappenovi, má ale méně zkušeností. Ještě může růst | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Oba patří mezi lídry nové generace pilotů F1, oba se narodili v roce 1997. Zásadní rozdíl mezi Maxem Verstappenem z Red Bullu a pilotem Ferrari Charlesem Leclercem však je, že zatímco první jmenovaný má na svém kontě již dva světové tituly, druhému v tomto ohledu svítí ve statistikách nula.

Na adresu obou jezdců se nyní vyjádřil Piero Ferrari, viceprezident a spoluvlastník slavné italské automobilky.

„Verstappen je neuvěřitelně rychlý. V F1 jezdil už v době, kdy ještě neměl ani řidičský průkaz,“ řekl Ferrari o nizozemském jezdci v rozhovoru pro Autosprint.

„Byl jsem u toho, když získal své první vítězství v Barceloně. Poté udělal nějaké chyby a měl nehody. Nyní je stále mladý a má už spoustu zkušeností. Je to skvělý jezdec, který je nyní na vrcholu své kariéry,“ dodal Ital směrem k dvojnásobnému šampionovi.

„Charles má na to, aby se Verstappenovi rychlostně vyrovnal. Má ale méně zkušeností, co se počtu velkých cen týká. Ještě může růst a jistě bude,“ prohlásil Ferrari, který několik slov věnoval i jeho kolegovi Carlosovi Sainzovi.

„Myslím, že jsme zatím neviděli jeho skutečný plný potenciál. Ještě na to čekáme.“

Další článek: Nesmíme být sobečtí, říká Domenicali ke kritice, kterou na F1 směřují někteří jezdci

Témata článku: , ,