Pic má lepší sponzory, vysvětluje svůj vyhazov D'Ambrosio

Jerome D´Ambrosio připustil, že nemá tak dobrou finanční podporu jako Charles Pic, proto musel svoji sedačku u Virginu odevzdat.
Pic má lepší sponzory, vysvětluje svůj vyhazov D

D´Ambrosio debutoval ve formuli 1 na začátku letošní sezóny a svými výkony příjemně překvapil. Ačkoliv je na konci roštu těžké se prosadit, nejen u odborné veřejnosti nezůstaly jeho výkony bez povšimnutí. V průběhu roku ho chválilo i vedení stáje.

Proč tedy o své místo přišel? "Dobrá otázka, dobrá otázka. Myslím, že..." reagoval váhavě D´Ambrosio v rozhovoru pro list Sporza. Jsou důvodem peníze? "Ne... Řekněme, že celkový balík má (Pic) lepší než já."

"Potřebujete sponzory, kteří mají zájmy ve vaší zemi. Charles pracuje ve Francii, já pracuji v Belgii, Maldonado pracuje ve Venezuele... Takže potřebujete, aby měl sponzor zájmy ve vaší zemi, aby se vám dostávalo podpory. To je důležité. V Belgii se teď hýbe hodně věcí, ale zatím to na setrvání ve formuli 1 nestačí. Ale jde to správným směrem."

A má tedy D´Ambrosio ještě šanci se ve formuli 1 udržet? "Uvidíme, zatím je příliš brzy. Je tu dobrá šance, že místo mít budu, je stejná jako loni, takže na tom budeme pracovat," dodal s tím, že jednání probíhají. S jakými týmy diskutuje, ale odmítl prozradit.

Další článek: Petrov ve formuli 1 neskončí, slibuje jeho manažerka

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen