Pic: Caterham se musí soustředit hlavně na sebe

Francouzský pilot si myslí, že malajsijský tým by se v této chvíli neměl tolik zabývat ztrátou na zavedené stáje, ale spíše by se měl zaměřit na plné porozumění vlastnímu vozu a zaměřit se na jeho zlepšování.
Pic: Caterham se musí soustředit hlavně na sebe

Podle mladého francouzského pilota Charlese Pica by se Caterham v této chvíli neměl zabývat ztrátou na zavedené týmy, ale stanovit si spíše dlouhodobější cíle. V Bahrajnu, kde Pic letos poprvé porazil obě marussie, tým nasadil balíček úprav, ještě výraznější změny chystá pro nadcházející Velkou cenu Španělska.

"Zaběhnuté týmy na nás pořád mají náskok. Myslím, že nechceme být tak brzy tak rychlí. Musíme pochopit, co děláme, a postupovat závod od závodu. Pokaždé musíme vše pochopit. Nemyslím, že to je to, co právě děláme," uvedl Pic. "Momentálně nejsme v pozici, abychom s nimi bojovali. Je potřeba pracovat na sobě, na našem autě a zaměřit se na to, co máme."

Francouz, který do týmu přišel po loňské sezoně z Marussie, si pochvaluje úpravy, které tým přivezl do Bahrajnu a přinesly zrychlení okolo půl sekundy na kolo. Podobný posun očekává i od úprav pro Barcelonu. "Změny připraví každý tým. Otázka je, jestli získáme více než oni. Musíme počkat do Barcelony, ale jsem si jistý, že jsme udělali další pozitivní krok. Jsem rád, že jdeme správným směrem. Samozřejmě je to teprve začátek, nestačí to, ale musíme dál takto pokračovat," uvedl.

Další článek: Marussia v pátek v Barceloně znovu nasadí Gonzaleze

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.