Pic: Caterham není pod tlakem, aby bodoval

Charles Pic se seznámil se svým novým týmem Caterham a nemá pocit, že by Malajsijci trpěli kvůli nenaplněným cílům.
Pic: Caterham není pod tlakem, aby bodoval

Caterham má za sebou tři sezóny ve formuli 1, ale zatím nezískal jediný bod. Pic se však nedomnívá, že by byl tým kvůli tomu pod tlakem.

"Nemyslím si to. Caterham vždy byl první ze tří nových týmů, takže si myslím, že to, co doposud dokázali, je dobré," řekl v rozhovoru pro oficiální stránky formule 1.

"Ale určitě můžeme mít lepší výsledky, což tak máme za cíl pro příští rok. Ale nemyslím, že bychom byli pod tlakem. Víme, kam se chceme dostat, a to je pro tým to nejdůležitější."

Pic se bude snažit pomoci Caterhamu k lepším výsledkům, ale uznává, že se bude muset sám ještě hodně učit.

"Ano, samozřejmě. Ve formuli 1 jsem zatím jen rok a je mi 22 let, takže se můžu zlepšit v mnoha věcech," uvedl. "Chtěl bych se rychleji přizpůsobovat různým situacím. Timo (Glock) v tom byl opravdu dobrý, ale má hodně zkušeností a já jsem si jistý, že to mu pomohlo."

"Já jsem se od něj dokázal učit a budu na tom příští rok pracovat. Ale v roce 2012 pro mě bylo mnoho situací zcela nových, byly tu nové tratě a nové problémy, kterým jsem nikdy předtím nečelil a které jsem musel řešit. Ve všech těchto nových situacích jsem vždy dělal maximum, ale vím, že až v nich budu znovu, bude se mi dařit o trochu lépe."

Další článek: Z Caterhamu odchází sportovní ředitel Steve Nielsen

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.