Pic bude v příští sezóně hájit barvy Caterhamu

Po své premiérové sezóně ve formuli 1 v barvách Marussie přestoupí Charles Pic do týmu Caterham, bude pro něj závodit v roce 2013.
Pic bude v příští sezóně hájit barvy Caterhamu

Po francouzském šéfovi Cyrilovi Abiteboulovi přichází do Caterhamu také francouzský jezdec a první nováček z Marussie, který ve formuli 1 přežije první sezónu.

Pic má za sebou štědré sponzory, ale je třeba poznamenat, že také podal v letošní sezóně několik působivých výkonů, když dokázal příležitostně porážet zkušeného Tima Glocka.

"V průběhu sezóny 2012 jsme sledovali Charlesův pokrok, několikrát s námi bojoval v kvalifikaci a je zřejmé, že má mimořádný talent," chválil Abiteboul. "S postupem času podával velmi dobré výkony proti velmi zkušenému týmovému kolegovi. My se těšíme, že se bude dál rozvíjet v prostředí, které mu poskytneme od roku 2013."

Picova smlouva s Caterhamem je víceletá, ale její trvání tým neupřesnil. K týmu ho přilákaly mimo jiné četné vazby na Francii, od sponzorů, přes motory až po novou spolupráci se značkou Alpine.

"Jsem nadšený, že svůj druhý rok ve formuli 1 začnu s týmem, který má tak velký potenciál," řekl. "Tým Caterham má vše, co potřebuje, aby se posunul do pozice, kdy bude moci bojovat s týmy před ním. Vím, jak je tým odhodlán se zlepšovat, a těším se, že sehraji roli a pomůžu se mu posunout nahoru."

Diskuze (29) Další článek: Sauber potvrdil, že pro něj bude příští rok závodit Gutiérrez