Piastriho nejspíše čeká soud s Alpine. Tým už počítá, kolik ho stál

Oscar Piastri uvedl, že za Alpine ve F1 jezdit nebude. Jeho útěk z týmu však nebude úplně zadarmo.
Piastriho nejspíše čeká soud s Alpine. Tým už počítá, kolik ho stál

Ještě v neděli večer měl Alpine dvě sedačky a tři jezdce. O pár hodin později už měl dvě sedačky a jednoho jezdce. Fernando Alonso míří do Astonu Martin, Oscar Piastri nejspíše k McLarenu.

Australan, o jehož kariéru se stará Mark Webber, je juniorem Alpine. Francouzi do něj investovali nemalé prostředky.

Otmar Szafnauer sice tvrdí, že s Piastrim mají smlouvu a věří, že za ně bude jezdit, ale praktická rovina bude zřejmě jiná. Tým se už připravuje na právní bitvu... 

„Na více než 90 % je jisté, že se obrátíme na Vrchní soud,“ řekl Szafnauer pro Reuters. Bitevním polem by byl soud v Londýně.

Szafnauer uvedl, že minulý týden kontaktoval Radu pro uznávání smluv (CRB) formule 1, ale tato cesta nemusí být dostatečná.

„Pokud CRB řekne ‚vaše licence platí pouze u Alpine‘ a on (Piastri) pak řekne ‚to je skvělé, ale já pro ně nikdy jezdit nebudu, prostě si rok posedím'‘ pak se musíte obrátit na Vrchní soud s žádostí o odškodnění.“

Alpine vynaložil velké prostředky na přípravu Piastriho na formuli 1. Australan absolvoval soukromé testy s loňským vozem. Jen pohonná jednotka stojí přibližně 1,75 milionu eur a k tomu je třeba připočíst výdaje tým mechaniků a inženýrů, kteří potřebují letenky, hotely a nějak se dopravit na místo. Také okruh nebude hostit soukromý test zdarma. 

„Ještě jsme si nesedli s účetními, abychom spočítali, co všechno jsme utratili. To budeme muset udělat, pokud se obrátíme na soud,“ řekl Szafnauer.

Další článek: Má instinkt zabijáka, říká Krack o Alonsovi. Popsal, jak probíhá stavba nové továrny

Témata článku: , ,