Piastriho nejspíše čeká soud s Alpine. Tým už počítá, kolik ho stál

Oscar Piastri uvedl, že za Alpine ve F1 jezdit nebude. Jeho útěk z týmu však nebude úplně zadarmo.
Piastriho nejspíše čeká soud s Alpine. Tým už počítá, kolik ho stál

Ještě v neděli večer měl Alpine dvě sedačky a tři jezdce. O pár hodin později už měl dvě sedačky a jednoho jezdce. Fernando Alonso míří do Astonu Martin, Oscar Piastri nejspíše k McLarenu.

Australan, o jehož kariéru se stará Mark Webber, je juniorem Alpine. Francouzi do něj investovali nemalé prostředky.

Otmar Szafnauer sice tvrdí, že s Piastrim mají smlouvu a věří, že za ně bude jezdit, ale praktická rovina bude zřejmě jiná. Tým se už připravuje na právní bitvu... 

„Na více než 90 % je jisté, že se obrátíme na Vrchní soud,“ řekl Szafnauer pro Reuters. Bitevním polem by byl soud v Londýně.

Szafnauer uvedl, že minulý týden kontaktoval Radu pro uznávání smluv (CRB) formule 1, ale tato cesta nemusí být dostatečná.

„Pokud CRB řekne ‚vaše licence platí pouze u Alpine‘ a on (Piastri) pak řekne ‚to je skvělé, ale já pro ně nikdy jezdit nebudu, prostě si rok posedím'‘ pak se musíte obrátit na Vrchní soud s žádostí o odškodnění.“

Alpine vynaložil velké prostředky na přípravu Piastriho na formuli 1. Australan absolvoval soukromé testy s loňským vozem. Jen pohonná jednotka stojí přibližně 1,75 milionu eur a k tomu je třeba připočíst výdaje tým mechaniků a inženýrů, kteří potřebují letenky, hotely a nějak se dopravit na místo. Také okruh nebude hostit soukromý test zdarma. 

„Ještě jsme si nesedli s účetními, abychom spočítali, co všechno jsme utratili. To budeme muset udělat, pokud se obrátíme na soud,“ řekl Szafnauer.

Další článek: Má instinkt zabijáka, říká Krack o Alonsovi. Popsal, jak probíhá stavba nové továrny

Témata článku: , ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00