Piastri si stěžuje, že se v Imole špatně předjíždí. Prodloužil bych DRS zónu, navrhuje

Piastri si stěžuje, že se v Imole špatně předjíždí. Prodloužil bych DRS zónu, navrhuje

Oscar Piastri po závodě v Imole tvrdí, že se na italském okruhu velmi těžko předjíždí. Navrhuje proto rozšířit DRS zónu.

I když se Oscar Piastri do svého prvního závodu F1 v Imole kvalifikoval jako druhý, nakonec z první řady nevyrazil. Mladý Australan byl totiž potrestán ztrátou tří pozic na startu za to, že v kvalifikaci omezil Kevina Magnussena.

Bylo tedy jasné, že pokud se pilot McLarenu bude chtít v neděli podívat na pódium, bude si muset poradit minimálně se dvěma jezdci. Piastri se však nakonec dostal pouze přes Carlose Sainze, takže dojel čtvrtý.

Australan si po závodě každopádně stěžoval na to, že se v Imole španě předjíždí.

„Byl to velmi těžký závod. Bylo v podstatě nemožné předjíždět. Snažil jsem se ze všech sil, přesto jsem asi po dobu 20 kol nedokázal Carlose předjet. Nedokázal jsem se totiž dostat dostatečně blízko,“ uvedl Piastri v rozhovoru pro Sky F1.

„Pro letošek zde zkrátili DRS zónu (na okruhu jedinou, pozn. red.). Doufám ale, že ji opět prodlouží...Nevím, jak vypadal zbytek závodu, ale z mého pohledu to byla nuda,“ prohlásil dále jezdec McLarenu, který se před Sainze nakonec dostal – díky tzv. undercutu, kdy ke svým mechanikům zajel o něco dřív než Španěl, a následně využil nových pneumatik k tomu, aby se před svého soupeře dostal.

Doporučujeme

Články odjinud