Piastri si pochvaluje brzký začátek příprav s McLarenem

Oscar Piastri se připravuje na svou debutovou sezónu ve formuli 1. S McLarenem se již několikrát svezl, což považuje za velkou výhodu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Piastri si pochvaluje brzký začátek příprav s McLarenem | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Po tahanicích mezi Alpinem a McLarenem o tom, komu mladý Australan náleží, se šampion formule 2 z roku 2021 může soustředit na svou premiéru ve formuli 1, která ho příští rok čeká u týmu z Wokingu. Přichází místo svého krajana Daniela Ricciarda.

Piastri se za volantem mclarenu MCL36 objevil v testech nováčků v Abú Dhabí, kromě toho absolvoval také jízdy s loňským modelem MCL35M na okruhu Paula Ricarda a v Barceloně.

„Bylo fajn vrátit se kvůli věcem souvisejícím se závoděním,“ řekl Piastri, který naposledy závodil vloni a letos byl jen rezervním jezdcem.

„Pokryli jsme spoustu věcí a cítím, že jsem udělal pokrok. Zopakovali jsme si některá stará témata, která jsem nějakou dobu neměl možnost prozkoumat, a naučil jsem se toho docela dost o různých technikách jízdy.

„Mít možnost pracovat s inženýry a závodním týmem, se kterým budu pracovat i příští rok, je obrovská pomoc. Je to opravdu užitečné.

„Teď, když mám sedačku a určitě se vrátím k závodění, se můžeme zaměřit na některá specifika závodění, která bych normálně při testování nedělal. Na to se teď více zaměřujeme, protože sezóna se rychle blíží.“

Piastriho inženýrem u McLarenu bude zkušený Tom Stallard, který si práci s Australanem pochvaluje.

„Po celou dobu je neuvěřitelně klidný. Je velmi klidný, vyspělý a soustředěný. Oscar je také velmi přizpůsobivý a je působivé, jak dokázal modulovat své výstupy a upravit brzdění a zatáčení, aby z vozu dostal to nejlepší,“ řekl Stallard.

„Udělal velký pokrok a myslím, že teď velice jasně chápe, co auto potřebuje. Dokázal při tom být velmi efektivní a my jsme z toho nadšení.“

Další článek: Mladší neznamená rychlejší. Podle de la Rosy by jezdec neměl být hodnocen podle věku

Témata článku: ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února