Piastri: Norris je velmi silným týmovým kolegou. Mohu se od něj učit

Nováček McLarenu Oscar Piastri si myslí, že bude mít s Landem Norrisem dobrý pracovní vztah.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Piastri: Norris je velmi silným týmovým kolegou. Mohu se od něj učit | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Jedním z nových jezdců, které budeme ve formuli 1 v letošní sezoně vídat, je Australan Oscar Piastri, který bude hájit barvy britského McLarenu.

Vše nasvědčuje tomu, že Piastri to bude mít ze všech tří letošních noviců nejtěžší. Proč? Zaprvé se může chlubit skvělým závodním životopisem (na první pokus dokázal vyhrát F3 i F2), takže jsou na něj kladena velká očekávání. 

Vedle toho na sebe vloni upozornil poté, co „utekl“ nerozhodnému mateřskému týmu Alpine, jehož juniorského programu byl členem, a upsal se pro nadcházející sezonu McLarenu. Nečekaný „přestup“ vyvolal nejen v padoku velké pozdvižení a nakonec ho musela potvrdit i Komise pro uznávání smluv (Contracts’ Recognition Board).

Zajímavé bude rovněž sledovat, jak si Piastri povede v porovnání s týmovým kolegou Landem Norrisem, jenž v předchozích dvou sezonách jasně předčil mnohem zkušenějšího Daniela Ricciarda, díky čemuž si získal velký respekt.

Oscar Piastri se však výzev nebojí a potvrzují to i jeho slova.

„Landa moc dobře neznám. Párkrát jsem s ním velmi krátce mluvil a máme pár společných přátel. Jinak se těším až ho poznám – jak osobně, tak profesně,“ řekl Piastri v pořadu In the Fast Lane, který je oficiálním podcastem Velké ceny Austrálie.

„Myslím, že naše juniorské kariéry byly dost podobné. On už ale samozřejmě potvrdil, že je velmi schopný jezdec i ve formuli 1,“ je si vědom 21letý jezdec, jehož manažerem je bývalý pilot F1 Mark Webber.

„Těším se, až budu moci ukázat, co ve mně je. Myslím, že Lando je velmi silný týmový kolega, od kterého se můžu učit. Věřím, že budeme mít dobrý pracovní vztah,“ doufá rodák z Melbourne. 

Další článek: Haas představil upravené logo a oficiální název týmu

Témata článku: , , ,